Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezhet, hogy egy papíron...

Létezhet, hogy egy papíron egészséges ember 0-24 rosszul van mégis?

Figyelt kérdés

20+ éve kezdődtek az emésztési problémáim, ezalatt megannyi diétát (SIBO, IBS, reflux) kipróbáltam, igyekeztem minimalizálni az engem érő stresszt minimalizálni (home office, romboló kapcsolatok lezárása). Több százezer forintot elvertem arra, hogy kiderüljön, miért van állandó hányingerem, puffadásom, ételundorom, nagyon erős és hallható bélmozgásom és hasonlók és mostanra anyagilag és úgy érzem, már lelkileg is elfogytam benne. A háziorvos nem tud mit tenni, az állami rendszerbe hónapok, mire egyik vizsgálatról a másikra eljut az ember, így a magán felé fordultam, ami egyszeri átlagpolgár számára kész anyagi csőd.


Kizárták a fentebb említett bajokat (SIBO, IBS, reflux), nincs cöliákiám, polipom, fekélyem, rákom, ezen az állapoton kívül mára minimális stresszhatás ér. Mégis 0-24-ben szarul vagyok fizikailag. Vannak olyan napok, amikor egy falatot nem bírok enni, de inni sem, olyan cefetül érzem magam. Nem dohányzom, nem iszom alkoholt, nem drogozom, nem szedek gyógyszert, mára már édességet sem fogyasztok, napi 1,5-2 liter ásványvizet megiszom, igyekszem megfelelő rostot bevinni, mikor éppen van étvágyam. Napi rendszerességgel mozgok, az átlagnál többet (ez 15-25 km gyaloglást jelent esténként, napközben pedig otthon, amit tudok).


Teljesen tanácstalan vagyok, betemet ez az egész és tönkreteszi az életem. Társaságban enni rosszullét nélkül képtelen vagyok, étterem instant kilőve és az állapotom miatt a barátaim is elkezdtek megfogyatkozni (nem tudom azt mondani mindig, hogy minden fasza, így negatív vagyok).


Létezik, hogy jó vérképpel, székletvizsgálati eredménnyel, további 10 teszt elvégzésével, allergiavizsgálat után mégis folyamatosan rosszul van egy ember?! Pszichoszomatikusra is gondoltam, de éjjel, álmomból is felkelt a rosszullét és szorongásoldó bevételével sem múlik. Beleőrülök...


(Ráadásul férfi volnék, de ezáltal inkább kezdek szép lassan egy haldokló mimózává válni...)


dec. 27. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez lelki dolog lesz. Tedd fel magadnak a kérdést: Mi történt veled? Mi az amit lelkileg nem tudsz "megemészteni"?
dec. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#2 A "nem tudom megemészteni" dologra már én is gondoltam, de igazából nincs ilyen. Lezártam, ami bántott, igyekszem nem a múltban élni, levezetni a feszültségem (nem másokon) és elfoglalni magam, de mégis itt ül a vállamon. Pszichológusnál voltam, depressziót megállapított pár alkalom alatt, de tovább még nem jutottunk el, csak a beszélgetésig és hogy ezt-azt olvassak el.
dec. 27. 17:50
 3/12 anonim válasza:
Egy csaj lenne erre a legjobb orvosság.
dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Szerintem nyilvánvaló, hogy ebben a formában nem visel el senki és én sem akarok mást kitenni ennek, így ez zsákutca.
dec. 27. 17:57
 5/12 anonim ***** válasza:
2 "Lezártam, ami bántott," Dehogy zártad le. Ha lezártad volna nem lennének ilyen lelki tüneteid. az, hogy bólogatsz egy pszichiáternek, még nem jelenti azt, hogy a lelked is bólint rá. Csak megtette fizikálisan azt amit elvárnak tőled-kifelé, látható módon. Valójában meg minden porcikád tiltakozik a lépés ellen.
dec. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt olyan egeszsegugyi problemam, amit miatt hiaba jartam orvostol orvosig, nem tudtak az meg tunetileg kezelni se.

Aztan adodott egy japan utazas lehetosege es ott az utolso elotti napon ettem valamit, amit itthon nem szoktam (akkoriban nem volt elerheto, ugy mint most) es elmult a problema par hetre.

Hogy ra jojjek mi lehetett az, meg egyszer visszautaztam Japanba + intenziv internetes keresgelesek.

Draga modon jutottam ahhoz a tudashoz, hogyan tudjam kezelni, de legalabb megvan. Igy azt mondhatom, hogy nekem megerte.

dec. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, kitartást kívánok!


Nem írtad, mi volt a 10 másik vizsgálat.


Ezek is megvoltak már esetleg?

Gyomortükrözés? Béltükrözés? Gluténérzékenység vizsgálat? Hasi és kismedence MRI vagy CT?

dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#5 Esélyes, de terápiában még nem jutottunk el semeddig. Viszont a szorongásoldó bevételével sem enyhül (Elenium, Frontin a tesztelt).


#6 Nem kizárt, hogy nekem is teljesen új helyen kellene új életet kezdenem. Gratulálok hozzá, hogy rájöttél! :) Megkérdezhetem, hogy neked milyen jellegű gondot oldott meg és micsoda? Akár privátban is megírhatod.


#7 Tükrözések, teljes vérkép, vese-, hasnyálmirigy- és májfunkció, vizelet és székletvizsgálat (tenyésztés), laktulóz-laktóz-fruktóz teszt, cöliákia panel, májszerkezeti vizsgálat, hisztamin-intolerancia vizsgálat, most hirtelen ennyi jut eszembe.

dec. 27. 20:21
 9/12 A kérdező kommentje:
#7 Ja igen, tumormarkerek, ételintolerancia vizsgálat (bővített panel) is volt.
dec. 27. 20:22
 10/12 anonim ***** válasza:

Csodalom, hogy antidepresszanst nem hoztak szoba. Ismerosom mar egy roncs volt, nyelni nem tudott evek ota, pedig "csak" idegi eredetu. Masnak a szivpanaszai, stb.

Nekem legalabb a panikbetegseg, szorongas egyertelmubb volt, igy sikerult meggyogyitani. Utcan foldre ulve verejtekezve bedugult fullel, oklendezve, remegve, satobbi satobbi mar nem kell kikotnom.

dec. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!