Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet állandó egész...

Mitől lehet állandó egész napos szívdobogásérzés?

Figyelt kérdés

Hónapok óta egész napos erős szívdobogásérzésem van. Érzem a hasamban, a mellkasomban, a torkomban, ha ülök, ha fekszek, ha állok egy helyben. Nagyon zavaró bevallom őszintén, mert nagyon rá fókuszál az agyam, és eléggé nehezen tudok emiatt figyelni másra. Az az érdekes, hogy nem magas sem a vérnyomásom és a pulzusom is normális, ennek ellenére mégis egész nap érzem ezt a lüktető szívdobogást. Akárkit kérdeztem, nem érzi a saját szívverését, csak ha oda teszi a kezét. Szívultrahangon, EKG-n már voltam, nem találtak semmit. A régóta fennálló panasz miatt még egy szív MR-re is befeküdtem, ott sem találtak semmit. Szedek szorongásoldót, de nem segít semmit. Mi lehet a gond?


23/F.



jan. 5. 01:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy pszichés? Beképzeled, pánik?

Ha ez abszólút kilőve, akkor csináltass további vizsgálatokat, mert nem normális.

jan. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pánikbeteg vagy, azért érzed, mert mert folyamatosan erre fókuszálsz.


Semmi szervi bajod nincs, csak pszichés.


Menj pszichológushoz.

jan. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg pszichésen van sajnos.
jan. 5. 13:20
 4/6 A kérdező kommentje:
Milyen további vizsgálatokra gondolsz?
jan. 5. 13:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mik vannak. Nincs Dr. a nevem előtt. Keress másik orvost és hagyd, hogy segítsen. Bár fura, hoby nem említették, hogy lehet pszichés eredetű a problémád.
jan. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Üdv! Hasonló panaszokkal küzdöttem én is. Nálam Mitrális prolapszust állapítottak meg a szívdobogás meg össze vissza verés érzethez, ami semmi komoly, a szívbillentyű nem zár jól, de ha ki vagy vizsgálva kardiológus által, akkor nem ez lehet a gond.

Ezek szerint tényleg pszichés. Először is, ne aggódj, nem vagy egyedül és nem vagy sem beteg sem zakkant, tudom néha olyan már, hogy nem bírod és legszívesebben letennéd, mit egy nehéz táskát.. pontosan tudom. Hagyd el a pszichiátered által felírt gyógyszereket.. azok csak elnyomják a tüneteidet, de hosszútávú megoldást nem jelentenek. Két fontos dolog, keres egy olyan terapeutát/pszichológust aki elsősorban természetes módon akar meggyógyítani valamint ez tudom furán fog hangzani, de ha ilyen érzet tör rád, csak fogadd szeretettel, ezek nem szervi bajok, csak a szorongásod jelentkezik szervi tünetekkel, ez teljesen normális, várd és fogadd el , hogy ez a jelenség a részed, ez is te vagy és ez veled együtt van és ahelyett , hogy elmenekülnél előle és gyorsan bedobsz egy gyógyszert és meg van oldva, inkább barátkozz meg a szorongásoddal és minél közelebb engeded magadhoz és az agyad megtapasztalja, hogy "haló, ez nem is gáz, sőt", akkor hamarabb el fogsz tudni távolodni tőle. A szorongás egy védekező reflex az agyadban, a kognitív gondolkodási rendszered ilyenkor teljesen kikapcsol és emiatt nem tudsz másra fókuszálni és értelmesen gondolkozni, ami hangsúlyozom, teljesen normális. Nem vagy beteg, szervi bajaid meg pláne nincsenek, sajnos a szorongás rengeteg olyan tünetet ki tud váltani , ami szervi bajnak tűnhet. Ajánlom figyelmedbe a "Lélegzet" illetve a "Merj" című könyveket, nekem nagyon sokat segítettek a szorongás enyhítésében.

Kitartást, nem vagy egyedül!

jan. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!