Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért jön ki szinte egyből a...

Miért jön ki szinte egyből a víz amit megiszom?

Figyelt kérdés

Új év, új remények jelige alatt próbálok én is többet figyelni a vízfogyasztásra. Napi 3 litert kellene tudom, ami nagyon távol áll tőlem, de töltöttem le app-ot ami jelez, illetve írom is.

Lényeg , hogy miután megittam szinte azonnal kell mennem pisilni, ami baromi idegesítő. Suliban ezért is nem ittam sokat mert utálok úgy ülni órán hogy pisilnem kell , ott meg ugye nem lehet folyton folyvást kijárkálni.

Amikor lefekszem este akkor is van, hogy 1 órán belül 3-4x kell mennem pisilni és mindig kell is (nem csak azt hiszem).

Ennek a színe átlátszó mint a víz, nem sárga.

Úgy szoktam csinálni, hogy "magamba öntök" 1 pohár vizet, mivel baromira nem esik jól általában, dehát "inni kell". Az lenne a gond, hogy gyorsan iszom iszom iszom hogy az az 1 pohár legyen meg? ( de nem hiszem mert csináltam már úgy is hogy kortyonként és akkor is szinte azonnal mennem kellett) ...


jan. 5. 18:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
A szervezet jelzi ha inni kell.A bevitt italmennyiség azonnal szívódik fel,a vese már szűri is ki a vérből.Ami egyik oldalon hasznos,a másikon meg káros .
jan. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értem amit írsz.

A szervezet jelzi?

Én képes vagyok fél liter vízzel is kihúzni a napot, "nekem nem jelzi".

Nem is esik jól sokszor, de cukros üdítőket (amiket egyébként szeretek) nem akarok fogyasztani.


"Ami egyik oldalon hasznos,a másikon meg káros ."

Itt mire gondolsz?

jan. 5. 19:19
 3/24 A kérdező kommentje:

Ja és a vese már szűri is ki... de miért?

miért nem tartja bent valameddig? vagy ez jó lenne, hogy azonnal szűri ki?

jan. 5. 19:20
 4/24 anonim ***** válasza:

A folyadékbevitelben a tejes italok, levesek, gyümölcsök is jelentősek. Ha ilyet fogyasztasz, nem kell "ráinni".

Nem kell napi 3 litert meginni.

Ha figyelni akarsz erre, elég óránként annyi kortynyit innod, ahányszor tíz kg vagy. Tehát ha ötven kiló, akkor öt korty.

jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Mint a mellékelt ábra is mutatja, ökörség 3 litereket inni. Egy csomó bemegy amúgy kajával is, azt is számolni kellene ám. Én sem iszom, talán 1 litert, semmi bajom.
jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Azért jön ki, mert a szervezetnek van egy folyadékegyensúlya (a sok "egyébféle" egyensúly mellett), az extra folyadékot kiszűri az egészséges vese, hogy ez fennmaradjon.

Ha a vese nem működik megfelelően, akkor nem szűri ki a felesleges vizet, ez túlhidratáltsághoz vezet, ami pedig különféle állatpotokat idézhet elő, pl. hányinger, hányás, de nagyon súlyos esetben akár kómát is. Ez egészséges vizelet színe halványsárga, a színtelen vizelet azt jelzi, hogy túl sok vizet iszol!!! Emellett a gyakori pisilés is ennek a jele, az éjszakai is.

A napi 2 liter folyadékfogyasztás az ajánlott, de ebbe beleszámít a leves, joghurt, gyümölcsökből, egyéb ételekből is felvett folyadék!!!


Úgyhogy feleslegesen iszol 3 liter vizet, elég lenne kb. 1,5 liter is (bár egyénileg változhat is, pl nyilván egy 1890 cm-es nagydarab férfinak valamivel többre van szüksége, míg egy picike, 155 cm-es hölgynek kevesebbre...)

jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

#4

Nem is iszok napi 3 litert, azt írtam távol áll tőlem

(Azt szokták mondani h annyit kellene...)

leveseket sem szoktam enni, simán el lennék fél liter vízzel, sőt van hogy du 3-4kor jövök haza suliból és akkor eszmélek rá hogy még semmit nem is ittam

#5

Nem is iszom 3 litert, azt írtam azt szokták mondani, hogy annyit kellene.

Milyen kajával?

Én sajnos nem "jó" kajákat szoktam enni , állandóan rohanok... szendvics, péksütemény, ropi, chips, csoki, croassan amire gyorsan van idő. Ebből kétlem hogy bármi folyadék menne be, leveset nagyon keveset eszek hétvégén 2-3 hetente.

#6

Amikor 2 liter vizet sem iszok meg akkor is átlátszó a vizelet.

Van hogy délután 3-4kor jut eszembe hogy még nem is ittam, ezért próbálok rá figyelni mert napi fél liter vízzel sem is el lennék, ami kevés.

Levest sem szoktam enni, rohanok egész nap általában amire gyorsan van idő: pogácsa, péksütemény, szendvics, croassan


"Úgyhogy feleslegesen iszol 3 liter vizet, elég lenne kb. 1,5 liter is " Ezt írtam, hogy messze áll tőlem a 3 liter. Csak hogy annyit kellene (sok helyen ezt olvasni, háziorvos is ezt javasolta még korábban hogy ez lenne a jó)


"A napi 2 liter folyadékfogyasztás az ajánlott, de ebbe beleszámít a leves, joghurt, gyümölcsökből, egyéb ételekből is felvett folyadék!!!"

Gyümölcsöt sem szoktam sajnos, egyszerűen nem szeretem az almát már nagyon unom, eper/málna nagyon drága télen, levest nem szoktam csak 2-3 hetente , joghurtos csak hétvégén


Azért próbálok inkább inni, hogy kevesebbet egyek, mert mindig ennék

És hogy eltelítsen, de nem igazán mert szinte egyből jön ki

jan. 5. 21:01
 8/24 anonim ***** válasza:
25%

Egyébként ismer valaki olyan embert, aki hallott már olyan embert, aki már látott olyan embert, aki 60 év alatti és kiszáradt (de nem a Nevadai sivatagban délidőben)? Na ugye. Ha szomjas, iszik mindenki, ezzel meg már a minimum biztosan megvan, kár itt megtudományoskodni, hogy de csak azért is kell még 1 lityó. Ugyan minek?

Egyáltalán mi végből született ez az ajánlás? Az idősek kivételével - akik tényleg nagyon keveset isznak, mert jóformán sosem szomjasok - mégis kiknek szól ez?

jan. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
De én nem még 1 "lityót" akarok inni, hanem egy nap iszok max fél liter vizet, amit kell változtatnom.
jan. 5. 21:06
 10/24 anonim ***** válasza:

9.

És volt valami bajod tőle?

jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!