Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valakinek 24,4 mmol/l a...

Ha valakinek 24,4 mmol/l a vércukorszintje az mennyire normális?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy órája kezdem el szédülni. Majd körülbelül ezen kérdésem ki írása előtt megnéztem a vércukorszintemet. Ami 24,4 mmol/l-t mutatott a vércukorszint mérő. Ez mennyire normális? És a szédülés összefügghet-e a 24,4 mmol/l vércukorszinttel? A szédülésen és a hányingeren kívül nincs más egyéb tünetem. Ezel kell-e orvosi ügyelethez fordulnom? Vagy ez normális?

jan. 13. 14:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Van vercukor merod, de nem tudod a hatartertekeket? A piacon vetted, vagy orvos irta fel? Ne legyel mar ennyire suger, hogy a GYK kozonseget kerdezed, nem az orvosodat.
jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Rohadt magas. Menj be ügyeletbe vagy sürgősségire.
jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
1-es! Vércukorszint mérőt nem ír fel orvos! A vércukorszint mérőt a patikában vettem! A vércukorszint mérőt recept nélkül is kapni a patikában. De a vércukorszint mérő le írásban nem szerepel, hogy mennyi a normális vércukorszint. 2-es! Volt már magasabb is. Ez a 24,4 mmol/l a mostani mérésem. De mint írtam volt már magasabb is. Reggel 29,7 mmol/l volt. De reggel nem szédültem. Most meg igen, szédülök. És egyébként mit tudnal a sürgőségin csinálni? Maximum kapok inzulint, és haza engednek. De a szédülsel mit kezdjek?
jan. 13. 14:51
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen magas vércukornál már a mozgást sem ajánlják.

Igyál cukormentes teát,aztán az ügyelet,ha nem javulsz.

13 alatt már mozoghatsz és az is segít a csokkentésben.

8 alá kellene menned.

Ha nem megy irány az ügyelet.

Remélem jó vc mérőd és nem fogdostál cukrot a mérés előtt.

jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
4-es miért nem mozoghatok? És ha nem mozoghatok akkor hogyan menjek be az ügyeletre?
jan. 13. 14:59
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

4-es vagyok.

Szóval sok folyadék az azonnal segít.

Ha nem akkor mentő.

Ilyen szedulessel ne indulj útnak segítség nélkül,mert egy bajból lehet kettő,ha elvágòdsz.

Az utcán meg azt hiszik részeg vagy.

jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%
Egyáltalán nem normális, minimum hívd fel az ügyeletet!
jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%

5-höz.

Én regisztrált cukorbeteg vagyok, rendszeresen hallgatok diabetológus okát.

Ez a szabály.

13 alatt segít a mozgás,felette nem ajanlják.

Hol vagy helyileg?

jan. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Még mindig a 4-es.

Nem biztos,hogy inzulinos leszel. Fegyelmezett életmóddal,megfelelő diétával és mozgással megúszhatod tablettásként.

Orvos és edukáció.

jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
8-as! Mi az a diabetologus? Engem soha nem küldött el a házi orvosom diabetolgushoz! Vajon miért nem? Pedig ismert cukorbetegségem van. És már 9 éve metfogamát szedek. Ezért vettem a vércukorszint mérőt is! De a házi orvosom soha nem küldött el se diabetolguhoz, sem sehova. És semmilyen tanácsokkal nem látott el. Csak annyi hogy 2 X 1 - 1000 Mg-os metfogamát szedjek. Ja és átlagban 13,2 - 13,7 között szokott lenni a vércukorszintem. És NEM, ismétlem NEM ETTEM CUKROS ételt! És mégis 24,4 mmol/l volt most a vércukor szintem. Most ismét meg megnéztem és 24,3 mmol/l volt az ismétlő mérés! Közben hívtam a 112-öt és elmondtam hogy szédülök és el mondtam hogy mennyi a vércukor szintem. De nem küdtek mentőt ez idáig, és az ügyelet sem érkezet meg.
jan. 13. 15:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!