Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha nincs semmi bajom, akkor...

Ha nincs semmi bajom, akkor is érdemes lenne általános/teljes vérképet csináltatnom? Gimis koromban vettek utoljára. 38/F.

Figyelt kérdés

Munkahelyen nincs üzemorvos, háziorvos meg nem küld, igaz csak a jogsi megújítás miatt járok.


Egészségesen élek, táplálkozom, sportolok egyébként.


jan. 20. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne a biztonság kedvéért elmenni. Sosem lehet tudni, sajnos tapasztalatból mondom.
jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy szűrővizsgálat szerűen jó lenne/illene fél-egy évente egy labort csinálni. Szűrővizsgálatok lényege, hogy nincs tünete/problémája az embernek és kivizsgálják. Erre szokott lenni még szemészet, nőgyógyászat, urológia, kardiológia.

Én azt mondom, hogyha teheted akkor háziorvossal érdemes beutalnod magad, aztán ha nincs semmi akkor megnyugszol, hogy minden rendben ilyen téren, de lehet kiderül olyan ami esetleg lehet pont később hozna esetlegesen kellemetlenebb tüneteket, így meg megelőzhető a dolog.

De én is hasonlóan sportolok, egészségesen élek, semmi dohányzás és egyebek, úgyhogy inkább csak “örömmel látom” ha minden negatív.

jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag állampolgári alapon jár évente egy teljes laborvizsgálat. Sok minden kiderülhet belőle ill. az idő múlásával kiválóan lehet nyomon követni bizonyos változásokat, amikre aztán oda kell figyelni.
jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!