Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Merjek tovább sportolni?

Merjek tovább sportolni?

Figyelt kérdés
Voltam pár napja ultrahangon és ékgn, a sport az életem része de ezek a szívtünetek amiket szoktam érezni meg nehezítik, mert félek, hogy terhelés során leáll, szívkihagyást meg szívremegést ilyeneket szoktam érezni… szinte mindig valami más a tünet amit érzek és ez már rég óta így van.. szinte minden évbe vizsgáltatom magam de nem nagyon találnak semmit mit tehetnék vagy fogadjam el ezt és sportoljak tovább? De mi van ha tényleg sport közbe lesz valami

jan. 30. 01:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos mit mondott?
jan. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mit sportolsz? Hogyha jelzett a tested, hogy nem bírja a megterhelést, akkor érdemesebb valami kevésbé megterhelő, nem kimerítő sportot választani. Pl. valami kevésbé ugrálós táncot, jógát, vagy gimnasztikát.
jan. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hát az orvos azt mondta egészséges a szívem 7-8 évig fociztam s már pár éve kondiba járok, hát de ha egészséges a szívem miert ne sportolhatnék csak nem értem ha egészséged akkor miért érzem néha ezeket a tüneket akár nyugalmi állapotba akár terheléskor
jan. 30. 02:53
 4/22 anonim ***** válasza:
23%

Ez jellemző rád? Mert akkor hagyd abba.


[link]

jan. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%

alap EKG meg labor háziorvosnál, terheléses EKG,24 órás Holter, kardiológiai szívUH kivizsgálás

ha tényleg érzed, hogy arrythmiád van akkor meg szívbeteg vagy, ne edzzél súlyzós edzést egyáltalán

Próbáld meg a szabadtestsúlyos edzést vagy ha az sem megy akkor sportot kell váltanod

jan. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy rettegsz attól, hogy szívrohamod lesz attól még nem lesz szívrohamod csak kábé 1500 ősz hajszálad 3 hónap alatt

Pánikbeteg,téveszmés vagy skizofrén vagy akkor meg szedjél nyugtatót esetleg ugye akkor nem ártana a phszihiátriát felkeresni

Ne pánikolj csak beleőszülsz meg felesleges is ha nincs bajod

jan. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
5- hogy vagyok szívbeteg ha az ultrahang nem mutatott semmit és az orvos is azt mondta egészséges a szívem?..
jan. 30. 07:56
 8/22 A kérdező kommentje:
6- már bele vagyok ebbe öszülve :)) de én értem nincs baj a szívemmel de akkor miért vannak ilyen tünetek
jan. 30. 07:57
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

A kondi nem egy szívbarát sport.

Csinálj ott is sok kardiót!

A kizárólagos erősport emeli a vérnyomást. A szokásos kondis étrend, meg étrendkiegészítők szintén.

Maguk a gyakorlatok a légzésvisszatartás, erőlködés idején befolyásolják a szívritmust: a mellűri nyomásfokozódás a vénás visszatelődést csökkenti. Ettől "üresen" dobbanhat egyet a szív.

Szerintem ilyesmiket érzel.

Mi lenne ha mást sportolnál?

jan. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak aerob, azt is ésszel.
jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!