Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A papám minden héten szed...

A papám minden héten szed Ibuprofent, ettől nem lesz baja?

Figyelt kérdés

Utóbbi két évben már igen sokszor megkért vegyek neki, most megkérdeztem miért. Azt mondta visszatérő fejfájása van, általában hétvégenként egy-két napig, ilyenkor napi 3-at bevesz mert elviselhetetlen. Egyébként nincs baja, volt orvosnál mikor kezdődött, nem derült ki mitől van. Szerinte az egész heti munka és kevés alvás jön ki rajta és azért.

Na de nem lesz baja a májának meg a veséjének hogy ilyen hosszú ideje szedi? Vagy az alatt az 5-6 nap alatt amikor nem, regeneralodik?

Segítsetek kerlek mert aggódom, főleg hogy én vettem neki mindig :/



jan. 30. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De, sajnos lesz baja.

Anyámnak 80 éves korára súlyosan alulműködik a veséje, mert évtizedeken keresztül úgy ette a fájdalomcsillapítót, mint a cukorkát.

Sajnos az idősekkel nem törődnek annyit az orvosok. Felírják a fájdalomcsillapítót, vagy csak javasolják.

Papádnak azt kéne megérteni, hogy próbálja meg addig tűrni a fájdalmat, amíg lehet, és csak akkor bevenni a bogyót, amikor lefekszik, hogy ki tudja azért pihenni magát. Megpróbálniba természetes módszereket, sok vízivás, friss levegő, vagy bármi.

jan. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tavalyelőtt nyár vagy ősz környékén kezdte. Ha most leáll vele akkor nem lesz gond?
jan. 30. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Egy laborvizsgálat megmondja, hogy van-e baj. Vese- és májfunkció. Évente érdemes elvégeztetni, főleg ha sok gyógyszert szed.

A bogyókra viszont nem érdemes rászokni, meg kell próbálni csak akkor szedni, ha nagyon muszáj.

jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
Mit csinál hétvégenként máshogy, mint hét közben? A fejfájás leggyakoribb oka egyébként puszta dehidratáció. Sokszor nem is a tabletta hat, hanem a pohár víz, amivel beveszi a delikvens.
jan. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hàt hétköznap keveset alszik és rengeteget dolgozik, aztán 4-6 nap után valszeg ez jön ki rajta, nagyon fáradt már olyankor. Vasárnap alszik délig
jan. 31. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!