Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Éjszakai magas pulzusnak mi...

Éjszakai magas pulzusnak mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kaptam egy okosórát, ami többek között a pulzusomat is figyeli. Éjszakára fent szoktam hagyni, és van hogy ránézek az alkalmazásra amivel össze van kötve, hogy az elmúlt napokban milyen volt az alvásom. Az utóbbi hetekben azt figyeltem meg, hogy bár a napközbeni pulzus átlagom 60-70 közé esik általában, éjszaka mindig magasabb, 75-80 közti, vagy gyakran 80 feletti, jelezni is szokta az app, hogy túl magas az érték. Ezt mi okozhatja? Elő szokott fordulni egyébként erős szívdobogás érzet is éjszaka, ez régebben is így volt, nappal viszont sosem tapasztaltam hasonlót. Gondoltam arra is hogy stresszes lennék, mert mások szerint nagyon nyugtalanul szoktam aludni, de nem érzem magam annak. Meg ha stressz okozná ezt, akkor annak nem kellene napközben is megemelnie a pulzusomat?

jan. 31. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valamit álmodtál
jan. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Ezért tök felesleges okosórával ezt nézegetni, csak frusztrál a dolog és semmi jelentősége. Elmész szépen akkor kardiológiára, ha úgy gondolod zavar téged és ír fel béta-blokkolót, azzal jobb lesz.
jan. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért az a 80-as pulzus se olyan hű de magas. Sőt egyáltalán nem magas.

Ha normális a vérnyomás értéked és a vér oxigén szaturációd akkor nincs miért aggódnod.

febr. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak találgatok. Lehet, hogy van éjszakai magas vérnyomásod is. ( Nekem pl van)

Ennek a kimutatasahoz 24 órás vérnyomás mérés szükséges.

febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!