Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért büdösebb egyik ürülék a...

Miért büdösebb egyik ürülék a másiknál? több lenn

Figyelt kérdés

Tehát a kakáról van szó akinek nem esett volna le. Ma wc-n voltam és olyan büdös lett a "produktum", hogy majdnem elájultam. Máskor alig van szaga, most meg.

Több baktérium volt benne? vagy ételtől függ?



febr. 4. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rossz emésztéstől is lehet.
febr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A bélrendszerben sokféle bélbaktérium él, amik számára különböző táplálékok lehetnek optimálisak saját anyagcseréjük és szaporodásuk szempontjából. Alapvetően a bélrendszerben levő anyagok (táplálék és annak különböző értékben lebontott anyagai) határozzák meg, hogy milyen illékony (szag-) anyagok keletkeznek. A sokféle kéntartalmú anyagból (káposztafélék) kellemetlen szagú kénvegyületek, de a magas nitrogén tartalmú anyagokból (húsfélék) szintén kellemetlen szagú szerves anyagok keletkezhetnek (indol, szkatol), különösen, ha rothadásos folyamatok játszódnak le.
febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát akkor én biztos rothadt húst ettem káposztával
febr. 4. 20:27
 4/5 anonim ***** válasza:

A #2 jól összefoglalta.

Kiegészítésül talán annyit, hogy a tojás -szintén a benne levő kén miatt- extrém büdös székletet és fingot produkálhat.

febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy bélpoklos vagy és bomlásnak indult a bélrendszered. Ha legközelebb béldarabokat szarsz, akkor már érdemes orvoshoz fordulni.
febr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!