Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Accu- Chek vércukor mérőt...

Accu- Chek vércukor mérőt mikor kell használni?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat is, hogy éhgyomorra mint a vérvétel esetében és olyat is, hogy reggeli után, de akkor függ attól is, hogy mit reggelizem. Tehát melyik a helyes?
febr. 10. 20:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%

Mi mindig éhgyomorra, reggel használtuk.

Nagyanyám reggel 6-kor felvert az ágyból hogy megbökje az ujjam.

febr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Mindegyik. Attól függ mit akarsz mérni. Ha azt akarod tesztelni, hogy egy bizonyos étel hogyan hat rád, akkor evés előtt és evés után is kell.
febr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Mi okból és mi céllal használnád?

A márkának viszont semmi jelentősége, a haszálat módja és ideje attól nem függ, természetesen.

febr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

1: Elég baj, hogy szegény nagyanyádnak kellett ezzel is foglalkozni.

2: Nem ételt szeretnék tesztelni, szimplán a cukrom, mert a vérvételen 6 / 6.1 volt legutóbbi méréseken és arra gyanakszom, hogy izgulástól is felmehetett, mert előtte nagyon izgulok mindig. (volt már, hogy nem jól vették le és mindig félek hogy sikerül...)

3: Szeretném tudni mennyi a cukrom úgy általánosságban

febr. 10. 20:35
 5/26 anonim ***** válasza:

Akkor mérd meg reggel, mielőtt vízen kívül bármit ennél-innál.

Ha kíváncsi vagy, megmérheted evés után egy/két/három órával. De messzemenő következtetést ne vonj le belőle.

Ha éhgyomorra eléri a 6-7 mmol/l-t, vagy evés után a 10-11-et, netán még több, akkor keresd fel háziorvosodat. Vagy, ha 3 alattit mérsz.

De ok nélkül felesleges méregetni.

febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt reggel éhgyomorra 6,7, aztán soha többet, ergo egy mérés nem mérés, nekem is az ideg miatt ment fel. A 6 vagy 6,1 az egyáltalán semmit sem jelent, de ahogy írod azért jó lenne evés után is néha megmérni. Viszont akkor már az is fontos, hogy mérd meg evés után 1,5-2 órával is. Nekem van itthon mérőm és sokáig én is méregettem, már csak néha, meg előbb-utóbb eleged lesz a tűszurkálásból, az ujjbegyek nagyon érzékenyek.
febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
első vagyok: 10 éves voltam :)
febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

5: Leírtam az okot

6: Nem csak a szurkálásból, hanem alapból 10 tesztet küldtek hozzá. Ha én mérem éhgyomorra, meg evés után tehát napi 2-3x nem sokáig tart. Persze szeretnék még venni tesztet meg lándzsát is, de alapjáraton nem a kaják miatt vettem, hogy egyfeszt nézzem mi viszi fel, csak kíváncsiságból, hogy itthon is 6 / 6,1-e.

IR-t diagnosztizáltak nálam ami mint tudjuk a cukorbetegség előszobája, ezért szeretnék odafigyelni...


7: Akkor meg végképp baj, hogy ehhez nagymama kellett

10 évesen ismerhetted volna az órát, ébresztő beállít aztán keltél volna szorgosan fel.

febr. 10. 21:01
 9/26 anonim ***** válasza:

Nem volt szükség a cukormérésre, egészséges 10 éves gyerek voltam. Nagymama cukorbeteg volt, neki mérnie kellett magát, és kitalálta hogy akkor nekem is méri.

De ez full lényegtelen, az a konklúzió hogy éhgyomorra, reggel szokás megmérni, mert ha már akkor magas, akkor gondok vannak.

febr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Igen, tudom volt már erre kérdésed itt. Sajnos alapból a csomagban nem sok tesztcsík van, de 3-4 ezerért tudsz már venni 50 db-osat. A cukormérőnek az a lényege, hogy ha már van, akkor megfelelő mennyiségű tesztcsík is legyen. IR-esként én egyébként feleslegesnek tartom méregetni, hiszen ott az inzulin rezisztencia miatt lehet magasabb, valójában mindegy a mért érték, inzulin szint is kellene hozzá. IR a cukorbetegség előszobája nyilván, de ez kb. olyan mintha azt mondanád, hogy a zsíros étel a májkárosodás előszobája.
febr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!