Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitjelentenek ez a leletemen?

Mitjelentenek ez a leletemen?

Figyelt kérdés

I2520 Régi szívizomelhalás ? mit takar ez?


egészséges ember vagyok, 56 éves buszvezető vagyok 17 éve. normális a testsúlyom, tavaly volt egy koszorúér tágításom. aminek eredménye nem rossz, idézem: RCA ÉS A CXen minimális plakkok vannak melyek lument nem szűkítik. MID LAD on rövid 60% stenosis van, distalis LAD occludalt. 1DB DES orsiro stent beültetés.


Status: 10 éve hypertonia miatt gyógyszereket szed., egyéb betegsége nincs..mellkasi panaszok miatt vettük fel Coronarográfiára.

Echo: Normális szívüregi méretek, jó globális balkamra systolés funkcio EF:61% , Enyhe BK fali hypertrophia.


Gyógyszerei: Covercard 5/5mg reggel:1tabletta.


javasolt új terápia: Covercard 10/5mg 1x1, Zyllt 75mg 1x1, Asa 100mg D:1, Xeter 20mg E:1, Pantoprazol 20mg E:1


Megállapitott diagnozis:

I10H0 Magasvérnyomás betegség elsödleges

I2520 Régi szívizomelhalás


febr. 11. 19:37
 1/7 A kérdező kommentje:
10 éve szedek 1 tablettát magasvérnyomásomra ami 130/80 be állt de most ezeket az új gyogyszereket szedem megszűntek a panaszaim
febr. 11. 19:38
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy valamikor regebben volt egy kicsi lezajlott, jelenleg tunetet nem okozo szivinfarktusod...

[link]

febr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én is erre gondoltam. mert elég gyakran szorított a mellkasom de a doki szerint jó a szivem, 1 eret kellet csak stentelni többi ér rendben;) koleszterinem össz 6.7 volt évekig nem vettem észre nem jártam laborba de jelenleg ez is 3.1 az össz Ldl 1.8,
febr. 11. 20:07
 4/7 A kérdező kommentje:
valami LAD éren volt a szűkület és a vége meg elvolt zárodova. leleten igy van: MID ladon rövid 60% stenosis húzódik. DIstalis Lad occludalt
febr. 11. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen mélyen nem ertek hozza, de ha szűkület volt egy a szív verellatasat biztosito koszorueren, akkor az akkoriban, ha a szívizom nem jutott elegendő oxigenhez, az okozhatott egy reszen szivizomelhalast.

Csak sajnos en tenyleg nem ertek hozza tulsagosan.

Itt van szó a LAD érről is.

Ne aggódj, ha most jol vagy, akkor erre gondolj, taplalkozz errendszer, szivbaratan, sportolj, aludj eleget, ne stresszelj. jarj kontrollra

van rokonom, aki atelt es labon kihordott strokeot. csak kesobb egy ct mutatta ki...azota is el es virul.

febr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ez lemaradt

[link]

febr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen mellkasfájdalmaid voltak? Hogyan jelentkeztek? Pihenés közben vagy munka közben?
febr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!