Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A vérnyomásom teljesen rendben...

A vérnyomásom teljesen rendben volt ezidáig. Szombaton rosszul éreztem magam. És?

Figyelt kérdés

És mértem egy vérnyomást. 160/107 pulzus 74.

Azóta folyamatosan magas. Voltam ügyeleten, ott fiatal doki butasagokat beszélt. A 171/111 - es vérnyomásra azt mondta, a sportolóknak is annyira időnként. Könyörgöm, nekik terhelés alatt annyi. Nekem nyugalmi állapotban.

160/120 pulzus 92.

157/111 pulzus 78.

Hasonlóanmk a mért értékek. Háziorvosnál Voltam, írt fel vérnyomás csökkentőt. Egyenlőre nem használ.

Kérdésem, másnak is elszállt az elmúlt egy hétben a vérnyomása? Hallottam egy két esetről a környezetemben. Alapvetően tökéletes voltak eddigi mért ertekeim. Mi történhetett? Semmit nem csinálok másképp.


febr. 28. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Frontok miatt felmehet a vérnyomás, de nem biztos, hogy az okozza.
febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előszöris keress fel egy orvost. Aki komolyabb vizsgálat nélkül csípőből felír vérnyomáscsökkentőt, az egy kuruzsló.
febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert kaptál? Nem mind hat rögtön
febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Orvos nem beszélt butaságot ugyan is sportolóknál van ez a sportszív az tud ilyeneket produkálni ő erről beszélt.
febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálam a melegfront okoz vérnyomás emelkedést. Tapasztalatom szerint eseteként az Algopyrin hatásosabb mint a Tensiomin.
febr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kardiológushoz kell menni. Random gyógyszer nem megoldás.
febr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4-es!


Figyelj csak! A történet a következő volt. Alapjáraton tök normális a vérnyomásom. Az alsó érték volt időnként emelkedett. Ezért december 18an a háziorvosom 24 órás mérőt rakott fel. 120/85, 125/95 között voltak az értékek. Néha az alsó érték 100. Ezert Amlodipint írt fel, 2,5mg-ot. Nagyon pici adag. Aztán eltelt ugye két hónap, és múlthét szombaton szarul éreztem magam. Mértem egyet, és majdnem 160-as volt az érték, az alsó értékre most hirtelen nem emlékszem. Soha életemben nem volt ennyi nyugalmi állapotban.Jött az este, megintcsak szarul vagyok, pedig

nyugodt társaságban beszélgetés volt órákon keresztül. Mérek, erre 171/120 96 a pulzus. Na mondom most megyek ügyeletre. Este 10 óra volt. Amikor bementem az ügyeletes rezidens dokihoz, elmondtam a problémát, hogy csak úgy a semmitől ennyi az érték. Erre ő, hogy a sportolóknak is van amikor ennyi. Igen! De könyörgöm! Terhelés közben! Nem nyugalmi, pihent állapotban. Te aztán hasznos választ adtal 4-es. Jobb ne is írtál volna!

febr. 29. 17:10
 8/10 A kérdező kommentje:
Többieknek köszönöm a választ! Jó egészséget mindenkinek!
febr. 29. 17:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Szedjél Káliumot! És ne pánikolj a vérnyomás miatt. Egyszer felmegy majd le......ha félsz, akkor felugrik. Sétálj, bringázz és lemegy. Én sofőr vagyok nálam is felment a sok stressz + ülőmunka=160/100

Csökkentsd a sót is. Kevés só több kálium.

márc. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Volt rajtam 24 órás mérő. Napközbeniek magasak, (115 -120 között az alsó érték) éjszakai jó. Állítólag stressz. Pedig nem idegeskedek.

Csütörtökön megyek privatba kardiológus szakorvoshoz.

márc. 8. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!