Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől vagyok betegesen éhes...

Mitől vagyok betegesen éhes állandóan??

Figyelt kérdés

Reggel felkelek, és az esetek 30%-ában máris éhes vagyok… Olyankor eszem 1 vagy 2 szelet teljeskiőrlésű toast kenyeret egy főtt tojással, 2 szelet sonkával, kevés sajttal, kevés vajjal, fél paradicsommal, 4 gerezd uborkával, 1-2 levél jégsalátával, fél evőkanál majonézzel. Azért, hogy jóllakjak, és hogy finom legyen, hogy sok zöldséget egyek és meglegyen a fehérje is.


Erre 11 órakor már kezdek is éhes lenni… Nem sokkal az után eszek 3 dl levest, majd ledőlök, erre érzem hogy még éhes vagyok, ezért eszem másodikat, ami a krumplitól, rizstől, salátától, főzeléktől akármeddig sorolható, mivel igyekszem változatosan enni… Napi zöldség, hús és fehérjebevitelt folyton figyelem, na meg egy kis szénhidrátot, zsírt is, ami néha több, néha kevesebb. Cukor az nagyon minimális, konkrétan csak a kávémban van, ami naponta 2 kiskanalat jelent. Csak vizet iszom, illetve borsólevesnél, chilisbabnál és krumplifőzeléknél használok még cukrot, ezeken kívül nálam tabu… Félek a cukorbetegségtől, így nem akarom magamat semmi ilyesmivel elcseszni.


Szóval az említett ebéd után jön a presszó, erre d.u 16-17 órakor megint éhes vagyok!!! Olyankor van hogy eszem az ebédből, de van hogy rántottát csinálok, esetleg eszem hideg szendvicset zöldségesen, úgy mint reggel.

A napi mozgásom változó, szeretek sokat sétálni, ami 7-10 km között van, így átlagosan napi 8-9et megyek, jobb időkben biciklizek is, tehát azt sem lehet mondani hogy sokat mozgok és azért kell annyit zabálnom.

A legrosszabb, hogy bár vacsora után elvagyok, este 9 óra körül rám tör a farkaséhség… Mi bajom van??? Voltam már cukorterhelésen, vérképet is többször csináltattam, illetve endokrinológián is voltam már…


márc. 20. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Napi (azaz minden nap) 7-10km séta,ha valóban annyit sétálsz, rengeteg. Ha ez valóban igaz és nem túlzás,akkor ettől vagy éhes.

De lehet,h unalomból eszel. Ha délelőtt 11kor ledőlsz,mikor dolgozol?

márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is folyton zabalnék ha tudnék de nalam is hasonlo egesznap talpalos napok vannak. Hat ezvan de hizni legalabb nem tudok
márc. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

7-10 km az hol rengeteg? Az az alap, esetleg a minimum…

Unalomból nem kajálok, rendesen érzem hogy kilyukad a gyomrom, általában rengeteg dolgom van napközben.

márc. 20. 22:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez egy aktív embernek normális. Csak jelez a szervezeted.
márc. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezzel az étrenddel hamar meg fogsz hizni, a sok séta ellenére.

Én hasonló okok miatt 1-2 óránként eszem, főleg zöldségeket, pl fejes káposzta csíkokra vágva, nyers csiperke gomba, sárgarépa, fejes saláta (a jégsalátát nem szeretem), avokádó ha van, stb. Többnyire felszeletelve viszem magammal, kiadagolva, kis zacskókban, légmentesen lezárva, hogy ne barnuljanak meg. Ugyanúgy, mint a gyümölcsöket, alma, narancs és/vagy banán. Nyáron, ami épp van. Reggelire natúr joghurt és valami gabonapehely (igen, a joghurtba keverve), ebéd nincs, mert egész nap rágcsálom a zöldségeimet. Vacsi tonhal vagy egy fél csirkemell valami saláta turmixxal, és vagy 1 szelet kenyérrel, vagy egy kis szem főtt krumplival, vagy két evőkanál főtt rizzsel. Reggel cukor nélkül zöld tea, egész nap sima árványvíz (nem szénsavas)

9-kor ágyban vagyok, és el is alszom, mert korán kell kelnem - és nem vagyok éhes éjjel. Szóval a reggeli kb 7-kor és a vacsora kb 5-6-kor között én folyamatosan, lassan rágcsálok valami zöldséget vagy gyümölcsöt, utána viszont semmit, és nem vagyok éhes. A napi kalória bevitelem 1600 és 2000 között ingadozik. 162cm, 55 kg nő vagyok.

márc. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5# Én kalóriabevitelem is eközött mozog, de kétszer akkora vagyok mint te…
márc. 21. 09:08
 7/7 anonim ***** válasza:
A séta a napi lépésszám összesen vagy afelett +7km tempós séta?
márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!