Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Háziorvos írhat fel pulzuscsök...

Háziorvos írhat fel pulzuscsökkentőt?

Figyelt kérdés
Ha nem is béta blokkoló, de valami pulzuscsökkentő kéne, indokolatlanul magas pulzusra.

márc. 21. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Deritsd ki mi okozza a magas pulzust.Ez most járványosan terjed.Hallom innen onnan. Sokakat érint. Feleségemnek pl egy egyszerű reflux okozta a magas pulzusszámot.

Ilyet sem tudtam volna elképzelni eddig,de létező kórkép.

márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
a reflux nem egyszerű. Nagyon komoly betegség, komoly következményekkel: gyomor és bélrendszeri betegség, emésztés, nyelőcső nyálkahártya kimaródás, krónikus gyulladá, nyelőcső rákot is okozhat. A sav feljut a garatba, a hangszalagokat is rongálja. A fogzománcot szétmarja, a fogak elkezdenek porladni.
márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy rokonom épp betöltötte a 70-et.Egész életében refluxos volt. Fogai még megvannak,a hangszálai is épek valószínűleg,mert nem rekedt.
márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, de az a baj, hogy ahhoz jó, ha vannak vizsgálatok is és nem minden háziorvos csinál EKG-t meg nem ad holtert, jó lenne egy szív ultrahang is.
márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Annyit tudok, hogy mostanában jóval többet stresszelek, mint máskor, ez megdobhatja a pulzust. Mást nem tudok elképzelni, oltva nem vagyok.
márc. 21. 22:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Lelkiismeretes háziorvos először elküld kardiológiai kivizsgálásra. A leletek alapján már ő is tud gyógyszert beállítani utána. Nekem volt olyan, hogy ACE-gátlót írt fel a kardiológus annak ellenére, hogy többször elmondtam, gyereket tervezünk. A háziorvos módosította béta-blokkolóra a leleteim alapján.
márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!