Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az alábbi tünetek milyen...

Az alábbi tünetek milyen betegségre utalhatnak?

Figyelt kérdés

Ingadozó vérnyomás, erős fejfájás hányásra megszűnő, gyengeség, éjszakai ágyba vizelés, és napközben sűrűn pisilés.

Gyerekről van szó


ápr. 17. 11:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Vérnyomás értékek

88, 73, majd megint 88.

Másnap reggel 175/155 p.47

ápr. 17. 11:59
 2/11 anonim ***** válasza:

Mióta áll fenn? Milyen vizsgálatok voltak? Orvos mit mondott? Te sem gondolod komolyan, hogy itt majd valaki egy leírás alapján diagnosztizálja?


Vérnyomás érték egyébként x/y formában értelmezhető, gyerekeknél kortól is függ a normál tartomány.

ápr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy nem azt várom,hogy diagnózist alitson valaki. Csak kíváncsi vagyok,volt e esetleg ilyen valakinek? Nagyon rémisztő ez a magas vérnyomás
ápr. 17. 12:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, ezért kérdezem mióta áll fenn és miért nem orvossal konzultálsz ha pl. már napok óta fennáll? Meg hogy mekkora a gyerek. Hányásra megszűnő fejfájással és éjszakai ágybavizeléssel én biztos rögtön orvoshoz vinném, akármilyen idős, nem itt kérdezősködnék.
ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez azért egy kicsit bonyolultabb. Az van, hogy az ágyba vizelést már évek óta kutatjuk, oda jutottunk el, hogy nephrologus akarja kivizsgálni,sajnos ez most még hiúsult mert a ki tűzött napon kozolték, hogy meg sem tudják kivizsgálni. A többi panasz 3 napja áll fenn. Első volt az egyre erősebb fej fájás ami 1* hányásnál meg szűnt. Ezzel voltunk orvosnál tegnap,aki azt mondta valószínűleg migrén. Nos én kíváncsiságból mertem neki a vérnyomást, és meg lepetésemre ezt tapasztaltam. Ma reggel amikor ilyen magas volt, nem volt panasza,de azért rá néztem mert tegnap extrém alacsony volt. Ma már mehett suliba, ezért panasz mentesen ment is. De azért bennem van az aggódás, mi van, ha rosszul lesz. Mivel ezelőtt nem nagyon mértük neki így nem tudom mióta tart. Ezért felmerült bennem az,hogy nem migrén, hanem valami más áll a dologban. Ha ismét ilyen lesz azonnal orvoshoz megyünk. Egyébként 10 éves fiú
ápr. 17. 13:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Értem, valóban nem egyszerű. Én nem várnám meg míg legközelebb lesz ilyen megint, hanem utána mennék a dolognak. Háziorvosnál voltatok? 10 évesen már vizsgálat alatt lévő ágybavizelés és hányásig fokozódó migrénre semmi további vizsgálatot nem írt ki? Én e kettő miatt nem hagynám annyiban. A nefrológiát sem értem, miért nem tudták kivizsgálni, mikor kell mennetek új időpontra? Én visszamennék a háziorvoshoz vagy akár magánban elindulnék valamerre, vérnyomást is említeném, bár egy 10 éves gyereknél nem tudom mik a normál értékek, de ezek így egyben nem "panaszmentes" állapot szerintem.
ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A panaszmentességet a magas vérnyomás ellenére lévő "jó" közérzetre írtam. Mivel előtte való nap lehetett valami, ami ki váltotta a hányásig tartó grj fájást. Van egy olyan érzésem,hogy nem migrénje volt,hanem a magas vérnyomás okozta nála. De ugye itt jön a következő kérdés,vajon mi okozza a magas vérnyomást,? Vese betegség? Ugye jelen van az ágyba vizelés.
ápr. 17. 14:03
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és egy 10 éves gyereknek 110 a normális tartomány vérnyomásban.
ápr. 17. 14:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem stressz vagy szorongás állhat a háttérben. A nővérem ugyanígy járt általános iskolás korában. Pszichológusi segítséggel kilábalt belőle.
ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A be vizelés miatt voltunk pszichológusnál 2* is végig jartuk, de semmi érdemlegeset nem talált sosem.
ápr. 17. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!