Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szívdobogás érzése normális...

Szívdobogás érzése normális pulzus mellett mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


32 éves nő vagyok. Néha, főleg éjszaka, álmomból felkelve nagyon erősen érzem a szívdobogásomat. Csak a mellkasomban (pl. fülemben nem), nem sugárzik sehova, nem zsibbad és nem fáj. Ilyenkor visszaaludni sem tudok, mert olyan erősen "dübörög" a mellkasom, viszont a pulzusom normális, 60-75 között szokott mozogni. A vérnyomásom is normális, 110/65 körüli. Néha a szívdobogás érzéshez hányinger vagy fejfájás is társul.

Most pl. napközben is érzem, ha ülök. A közérzetem is rossz, és fáj a fejem (homlokom).


Időpontot már kértem kardiológiára, de még egy fél emberöltő, mire menni tudok...


Neten sokat keresgéltem, de mindenhol írják, hogy a szívdobogás érzéshez magas pulzus is társul, ezért nem tudok mire gondolni (pl. stressz). Nálam viszont a pulzus teljesen normális.


Tudom, ez orvosi dolog, vizsgálatok, diagnózis szükséges ahhoz, hogy meg tudják mondani, mitől lehet ez. A kérdést azért írtam ki, hátha volt már valakinek hasonló problémája, és ő már túlvan a vizsgálatokon. Mi okozhatja ezt a fajta szívdobogás érzést, émelygést és fejfájást?


Köszönöm előre is!



ápr. 28. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem mitrális prolapsusom van, és benne vagyok egy csoportba, ahol más mitrális prolaplusos emberek panaszkodtak hasonlóra.

Nem kell megijedned szerintem, nagyon nagy eséllyel nincs semmi komoly bajod.:) A mitrális prolapsus is az esetek nagyon nagy részében semmiség. Sokaknak úgy van, hogy életük végéig meg se tudják, mert nem okoz semmi tünetet sok esetben.

ápr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen, utánanézek, sosem hallottam még erről.

További szép napot! :)

ápr. 28. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!