Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony a vérnyomásom, mit...

Alacsony a vérnyomásom, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sokszor szédülök és fáj a fejem. Ma (mert beteg voltam és úgy éreztem lázam van) bementem a védőnőhöz, hogy rosszul vagyok és csinált sok vizsgálatot és mondta hogy alacsony a vérnyomásom és hogy még 3-ban is alacsony volt. Tavaly elájultam mosogatás közben (nem tudjuk mitől) a vércukrom jó volt ettem aznap, de akkor a vérnyomást vmiért nem néztük meg , lehet az volt a gondd. Mit tudnék csinálni, hogy ne legyen alacsony?? 13/L
2010. okt. 28. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Igyál naponta legalább 2 liter folyadékot (hypovolaemia az egyik oka az alacsony vérnyomásnak) és kezdj el sportolni. A koffeinhez még nagyon fiatal vagy, úgyhogy azt nem ajánlom.
2010. okt. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyszer mennyi az az alacsony? Másodszor legkönnyebb emeltetni a vérnyomást egy fínom kávéval, nekem orvos ajánlotta a kávét annak idején.

Nekem egy órája 93/58 volt és bicóztam a városban.Persze rögtön benyeltem egy adag kávét.

2010. okt. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Öööö 96/ nem tudom, azt nem hallottam . És lehet hogy a 2l folyadékkal van a baj , mert annyit szerintem nem iszok egy nap, és sportolok , futok és bicajozok is
2010. okt. 28. 15:39
 4/7 A kérdező kommentje:
meg kedden szerdán és pénteken ping pongozok
2010. okt. 28. 15:40
 5/7 anonim ***** válasza:

13 évesen nem ajánlatos a kávé!!!!! Ha hozzászokik, nehéz abba hagyni és ez nem megoldás hosszú távon az alacsony vérnyomásra! Folyadék, folyadék, folyadék - hogy "feltöltse" az ereit és sport, sport, sport.

Nehogy már kávéztassunk egy 13 évest, könyörgöm!

2010. okt. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi a klinikán, ha még 80 körül van a systoles vérnyomás, annyit csinálunk, hogy egy kicsivel több infúziót adunk gyorsabb cseppszámban. És láss csodát, erre többnyire rendeződni szokott. Ha nem, akkor általában szívbeteg az illető és csak ekkor indítunk pumpán keringéstámogatót. De ez most nem ide tartozik. 90/60-as vérnyomással még egyáltalán nem vészes és valóban nem kéne 13 évesen kávézni!

Tehát, hogy érthető legyen: IGYÁL SOK FOLYADÉKOT. És sportolj.

2010. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fúúúúúj dehogy iszom kávét!!!!!!!! A szagát se bírom. Ez attól van hogy anyám kicsinek mindig gyerek kávéval tömött ... Ok , többet iszom :D Erről jut eszembe , szomjas vagyok
2010. okt. 30. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!