Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen gyógyszert kellene...

Milyen gyógyszert kellene szednem, hogy ne felejtsek el dolgokat?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok, 3 hónapja szültem. Mindig is nagyon okos voltam és mindig vágott az eszem, viszont egy ideje kezdtem érezni, hogy egyre kevésbé van így, amikor terhes lettem ez jobban felerősödött.

Nem tudom elmagyarázni, hogy milyen érzés, de mintha el akarna menni az eszem. Tudom viccesen hangzik. Olyan mintha az agyamnak csak az a része működne, ami ahhoz kell, hogy éppen hogy letezzek, de nem vagyok képes többre,mert nem úgy működik,mintha a többi része ki lenne kapcsolva vagy nem tudom. Most meg hogy megszületem még rosszabb. Sűrűn vagyok feszült,ideges, szomorú.

Most vezetni járok, de úgy érzem nem tudok odakoncentralni.

Ha valami bajom van és időpontot kérek orvoshoz, mire odaérek elfelejtem a panaszomat és csak akkor jut eszembe, amikor már hazaértem. Vagy ha valamit kérni kell a kasszánál azt is elfelejtem. Kimegyek a konyhába és csak nézek ki a fejemből,mert nem tudom mit akarok, elfelejtem miért mentem ki. A gyerek bekakal és kimegyek inni egy pohar vizet,hogy hátha addig is kakil még,ha nem fejezte be, de utána elfelejtem, hogy ki kellene venni a pelust és csodálkozom, hogy sír.

Egyre rémisztőbb ez az érzés és én tényleg azt érzem, hogy ki fog égni az agyam.

Van valami memória javító gyógyszer, vagy hova kellene mennem ezzel milyen dokihoz?

Illetve mit szedhetnek, amitől nyugodtabb lennék? Nagyon hirtelen felkapom a vizet.


máj. 23. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Cavintont.
máj. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy túlterheltség okozza. Ez esetben pihenned kellene.

Ha nem, akkor először menj el a háziorvoshoz, majd ő megmondja mi legyen. Nem kell a legrosszabbra gondolni, akár valamilyen hiánybetegség (ásványi anyag, vagy vitaminhiány) is okozhatja.

máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Piracetámot kaptam régen pszichiátertől ilyenre. Akkor receptes volt még! Most már simán megtudod venni a gyógyszertárban. Olvass utána.
máj. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"Ha valami bajom van és időpontot kérek orvoshoz, mire odaérek elfelejtem a panaszomat"


És ilyenkor az orvosnak ez nem furcsa? Vagy ez hogy történik, elnézést kérsz és hazamész? Mert hogy egy orvos ebből láthatná, hogy valami nem kerek és esetleg magától javasolná, hogy mit kellene csinálni.


Én első körben a háziorvoshoz mennék el, hogy mit javasol. Lehet, hogy kimerültség, szülés utáni stressz. Talán többet kéne pihenned. Nem probléma például, hogy 3 hónapos kisbabával vezetni tanulsz? Gondolom, vannak átalvatlan éjszakák és utána pedig oda kellene figyelni vezetés órán. Talán a helyedben ezeket kicsit szüneteltetném, amíg jobban nem leszel.

máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!