Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A lányomnak sumetrolimot...

A lányomnak sumetrolimot írtak fel felfázásra, és nagyon félek mióta átolvastam a betegtájékoztatót! Mi a véleményetek erről a gyógyszerről? Azt olvastam, hogy halálos kimenetelű mellékhatása is lehet! Azóta rettegek! Kell félnem?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 21:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekem még soha semmi mellékhatása nem volt pedig elég sokat szedtem. A mellékhatások minden gyógyszernél rémisztőek, de rá kell írniuk akkor is, ha 1 millióból 1 embernél fordulnak elő. Ha semmi összetevőjére nem allergiás (de ezt a doki biztosan tudná, akkor nem ezt írta volna fel), akkor szinte nulla az esélye bármilyen mellékhatásnak.
2010. okt. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

felfázás=e coli bakteriális fertőzés. nekem is volt summetrolimot írtak, de én elvből nem szedek be antibiotikumot már 10 éve! ehelyett ezüstcsepp (ezüstkolloid) kúrát csináltam 2 hétig.

utána már nem volt kimutatható a baci a vizeletemben.

naponta 2x egy-egy kávéskanál ezüstcsepp, esetleg még c vitamin és tuti a gyógyulás! jó egészséget!

2010. okt. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Jaj a sumetrolim nagyon rejtélyes orvosság :)

Én mióta élek azt írt fel mindig a körzeti ha megvoltam fázva.

Sokszor az ujjaim bevoltak püffedve. fájt a fejem tőle stb.

Hány éves a lányod.? ha még kicsi nem kéne szednie mert eléggé veszélyes tényleg.

18/F

2010. okt. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Utsó! Magadat kezeld, ahogy akarod, másokat viszont nem szép megkárosítani! Ha valaminek lehet szövődménye, az az ezüstkolloid! Ugyanis bármennyire hihetetlen, ez méreg!


Sumetrolim nagyon régi, jól bevált antibiotikum, nyugodtan szedje a lányod! A kezeletlen hólyaghurutnak sokkal súlyosabb következményei lehetnek, ha felszáll a vesékre.

Ahogy az első válaszoló írta, ha 1 millióból 1 ember is tapasztalta, akkor is rá kell írni a papírra, még ha nem is a gyógyszertől volt.

2010. okt. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha allergiás vagy a gyógyszerre, akkor nem szabad bevenni. A püffedés allergiás folyamat. Minden gyógyszernél előfordul.

A kezeletlen gyulladás viszont egy nőnél okozhat veszélyes szövődményeket! (pl vesemedencegyulladás, petefészekgyulladás)

2010. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A 22.12es válasza az ezüstkolloidos válaszadónak ment.

Nem nekem

18/F

2010. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Igen, csak egyszerre klikkeltünk!
2010. okt. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok, gyors választ!A lányom 19 éves és penicilin érzékenységen kívül másról nem tudunk!Természetesen nem szóltam neki a félelmemről, de nagyon ijesztőnek tartom!Rettenetes belegondolni, hogy megölhetné elvileg egy ilyen kis szar tabletta!Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 30. 22:20
 9/18 anonim ***** válasza:
Minden anyag kiválthat életveszélyes allergiát, nem kell ahhoz sumetrolim! Nagyobb az esélye, hogy fejére esik egy tégla, mint az, hogy belehaljon a sumetrolimba. Nem kell aggódni!
2010. okt. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát én szedtem tovább annak ellenére h be püffedtek az ujjaim tőle. Nem vagyok az a félős típus h ennyi miatt ne szedjem.
2010. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!