Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rossz az immunrendszerem. Mit...

Rossz az immunrendszerem. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Manapság egyre többet vagyok beteg.

Régebben viszont alig voltam. 15-18 éves korom között max évente egyszer, de olyan is volt, hogy egy évben nem is voltam. Néha egy megfázás vagy torokfájás és ennyi.

Azonban pár éve egyre gyakrabban vagyok beteg. Magas láz, állandóan meg vagyok fázva stb. Ebben az évben ez a harmadik, sőt tavaly is elég sűrűn voltam. Elég kellemetlen, sokszor vizsgák előtt jön ki.

Létezik olyan, hogy leromlik az ember immunrendszere a lehangoltság miatt? Pár éve nagyon magam alatt vagyok, nem tudok kijönni ebből a gödörből. + most nagyon stresszelek is az egyetem végett.

Ez ellen mit lehetne tenni? Szedek sok c-vitamint, vitaminokat, abszolút normálisan élek, cigi és alkohol nélkül...


2010. nov. 7. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs köze a mentális eredetű bajoknak a megfázáshoz.

Lehet pont a pia segítene.

Minden reggel bevernél 1jó erős pálinkát segítene.

18/F

2010. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az immunrendzsered annyira nem lehet rossz ha lázad is van azt mondják a láz az ha a szervezet védekezik a "támadások" ellen.A vitaminokkal vigyázni kell,mert nagyon hozzászokhatsz és akkor maximum arra jo hogy enyhébben megy át rajtad valami,de ugyanugy elkap.Én nem szedek vitamint viszojnt nem egyszer úsztam meg a bajt úgy h mondjuk éreztem hogy meg fogok fázni(biztos más is érezte már h el akarja kapni valami nyavalya)és megittam pár poház 100% os narancs juice-t vagy ettem sok gyümit aznap és nem kapott el,szerintem ilyesmit a kezdetben meglehet előzni.Arra figyelj még ami most hülyén hagzik(még szerintem is)hogy ha érzed h betegsg kerülhget próbálj meg úgy hozzáálni hogy már csak azért sem hagyod magad és nem dönt le,mert néha beválik:)Amint megadod magad és letörsz hmegint beteg vagy tuti h elkap valami.
2010. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A lelki dolgoknak igenis közük van a fizikai egészséghez. Ha bánt valami, a szervezeted, immunrendszered sem úgy működik, ahogy kellene. Próbálj minél kevesebbet stresszelni, optimistán hozzáállni a dolgokhoz, sok gyümölcsöt enni, szükségen vitaminokat és ásványi anyagokat, sok folyadékot bevinni a szervezetedbe. Ajánlom figyelmedbe ezt: [link] Az itt leírtak többségének szerintem van alapja.
2010. nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hideg-meleg zuhany váltogatva nagyon jót tesz.Mezitláb a hajnali harmatos füben lépkedni,nem vicc!
2010. nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!