Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi egy átlágos 12/L-nak...

Mennyi egy átlágos 12/L-nak a: vérnyomása, alsóhatára, pulzusa?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap egyszer 132 volt a vérnyomásom félórával később meg 95. Aztán aznap volt amikor 54 volt a pulzusom volt amikor meg 112. Szerintem ez minden csak nem normális. Mi lehet ez? 12/LÁNY
2010. nov. 10. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Ingadozó vérnyomás :D

Egyébként simán lehet, hogy sétáltál, futottál egyet közben, vagy az egyiket reggel mérted még "álmos" szervezettel, vagy ebéd után, a másikat naközben, esetleg még mozogtál is előtte...

Úgy kell vérnyomást mérni, hogy lehetőleg azonos napszakban, nyugalmi helyzetben. Nem közvetlenül felkelés vagy mozgás után, mert az nyilván befolyásolja.


Azt tanácsolom, hogy mérd egy hétig reggel és este a vérnyomásod, és vezesd egy táblázatban. Írd fel a szisztolés (magasabb) és a diasztolés (alacsonyabb) értéket is, valamint a pulzust is.

Ha nagyon nagy eltérések vannak rendszeresen, akkor menj el a háziorvoshoz, vidd el neki ezt a táblázatot (vérnyomásnaplót), hogy ezt tapasztaltad, mihez kezdj vele. Csak mert ha most odamennél, ő is hazaküldene, hogy írd egy hétid, így megspórolsz egy utat :)

Beszélj anyukáddal, ő segíteni fog majd ebben.

2010. nov. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja, közben rájöttem, hogy az alsóhatár alatt te azt érted, ami a kijelzőn alul jelenik meg és kisebb szám, mint a felső, ugye?

Az mindkettő a vérnyomás, fent már írtam, hogy a szisztolés/diasztolés érték. A vérnyomást is így szokták mondani, tehát nem 132, hanem 132/80. Így lesz pontos.


Az átlagot meg szerintem ne nagyon keresd, mindenki egyéni. Nekem egész tinikoromban 95/45 körül volt a vérnyomásom, a pulzusom is 40-50 körül volt mindig. Egyszerűe ilyen a szervezetem és kész. Mára már "normális" lett.

2010. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Köszönöm válaszát de az volt a furcsa jelenség amiért én is meglepődtem hogy éppen az hogy nyugalmi állapotban mértem mind kettőt egyiket reggel másikat este. Tehát ezért tettem fel a kérdést, de köszönöm azt a "naplót" vezetni fogom. Üdv
2010. nov. 10. 16:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Hipochonder.
2010. nov. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hello, utolsónak: már elnézést de nem vagyok hipochondriás, attól hogy valaki egy kicsit aggódik az egészségügyi állapotáért attól még nem az. És egyébként is azért kérdezem mert hogy ilyet még nem tapasztaltam.Tehát rendes válaszokat kérek szépen. Köszönöm. Üdv
2010. nov. 15. 15:20
 6/10 anonim ***** válasza:
A hipochondria is betegség, szerintem túl sokat foglalkozol magaddal. Tök normális ez a vérnyomás.
2010. nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Miért méri egy 12 éves leány rendszeresen a vérnyomását?

A puzust még értem, az olyan izgi, hogy pont 72-e? ;_))

Amilyen értékeket írtál, az bőven belefér az akár nyugalomban történő változások egészséges határai közé, értékeit a 10.(x.)agyi ideg, (vagus, bolygóideg) szabályozza más gyorsító jellegű idegekkel együtt.

Ebben a korban amiben vagy és aminek örülj, az artériák fala puha, az izomzat változó, fejlődő, a digitális, főleg a csuklós vérnyomásmérők pedig botrányos minőségűek.

A szivverésedet,a számtalan sejted, szerved mindenkori oxigénigénye szabályozza, meg persze egy csomó hormon, pl. az adrenalin is, ami akkor szabadul fel, ha fölöslegesen stresszeljük magunkat. RedBull, kávé, nem használ az alkohol meg a legcsúnyább kábítószer, de nem hiszem, hogy bármelyiket is fogyasztanád.

Javaslom a harmadik gimis biológiakönyvet, nézd meg benne a szív, a vérnyomás és a lélegzés -anyagcsere összefüggéseit, a szöveg korunkhoz alkalmazkodva olyan, hogy nem fogsz elakadni, és sehol nincs az megírva, hogy nem szabad többet tudnod kortársaidnál.

Sőt a fölösleges aggódás éppen abból táplálkozik, hogy titkokat sejtünk ott is ahol nincsenek, és minnél inkább aggódva figyeled a szervezeted normális hullámzását, annál inkább hajlasz majd a hipochondria és öngyógyítás káros mértéke felé-jelenleg nem vagy még hipo, de leszel, ha nem nézel utána annak ami foglalkoztat.

!!!

Ha konkrét panaszunk, fájdalmunk van, akkor pedig legalább két orvoshoz menj el, hogy egyik ne tudjon a másikról.

Fiatal hölgy, higgyje el , Ön fog a legtovább élni a topicba írók közül, Önnek semmi baja nincs.

További jó egészséget, kevesebb aggódással.

2010. nov. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elöttem írónak: Én tovább fogok élni. :P
2010. nov. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18:16-os fog a legtovább élni!
2010. nov. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Éljetek-(jünk) nagyon sokáig, vagy legalább boldogan.

60 év múlva, az akkori ugyanezen fórumon belépünk a mátrixba, aki ott lesz, azzal virtuális buli, a sűrüjébe!

jelszó gyakorikérések60.

Már ha lesz akkor áram...

cső

2010. nov. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!