Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Furcsa dolgot vettem észre!...

Furcsa dolgot vettem észre! Jó pár embernél hallom, ha beszél, hogy "kattog" neki? lyan furcsa hang. Olyan mintha a nyelőcsövéből jönne a hang?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 13:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon ritkán én is észre veszem magamon, amikor pont olyan testhelyzetben vagyok... Szerintem attól van, hogy a nyelőcső és a légycső között van egy kis billentyű, ami többek között azért is van, hogy amikor iszol, akkor ne nyelj félre... Én akkor szoktam észlelni amikor befelé szívom a levegőt akkor kattan egyet aztán amikor kifelé fújom, akkor megint egyet... szerintem ez a kis billentyű csinálja a hangot, ahogy nyitja és zárja a légcsövet, bár lehet, hogy tévedek. Nem vagyok túlzottan otthon az anatómia ezen részében.


17/F

2010. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!