Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fáj a has, ha kicsit...

Miért fáj a has, ha kicsit kevesebbet iszunk a kelleténél?

Figyelt kérdés
Ha nem iszok napi 2 liter folyadékot, nagyon fáj az egész hasam, hol itt, hol ott, néha alig tudok aludni is. Más is járt így?
2009. jan. 13. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az nem csak attól függ valószínű hogy mennyi folyadékot iszol.Meg kell nézni hogy nem eszel-e olyat amitől fájhat pl:magas koleszterinszintű tápanyagot,nem vagy-e laktóz vagy lisztérzékeny.Vagy nem jár-e puffadással mert akkor a koleszterin a probléma és ezért segíthet a víz,tehát a bélmozgás miatt van a fájdalom.Ezeket a fájásokat nem kíséri székszorulás vagy hasmenés?

2009. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem eszem semmi olyant, amit nem szabad. Laktózérzékeny vagyok. Plusz olyant sem, ami szorulást okoz.

A koleszterinem magas, de nem tudok mit tenni. Volt egy csúnya betegségem évekkel ezelőtt,amikor hetekig csak főtt krumplin és almán éltem. A koleszterinem akkor is magas volt.

Inkább diétás kajákat eszek mindig, én azt sem tudom mi az,hogy szalonna, zsír, kolbász, stb...

Viszont azt megfigyeltem, hogy ha keveset iszok, iszonyat fáj a hasam, mire végül wczni tudok. Van,hogy 2 napig fáj,mire sikerül.

2009. jan. 18. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!és elég vitamint gyümölcsöt eszel?Nem vagyok orvos de elég sok betegségnek hasfájás a tünete,ha erős görcsös fájdalom vagyis kólika akkor azt a bélmozgás okozza mondjuk ez magyarázná a min.2 liter folyadékbevitel fontosságát.Ilyenkor csak 1-2 óráig tart a fájdalom.Ha folyamatosan fáj már gond mert akkor már lehet gyomorfekély vagy hasüregi gyulladás is.Gyógyteát is iszol?
2009. jan. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kamillateát szoktam inni ilyenkor, és egy idő után használ. Nem egy durva fájdalom, csak fáj....

Lázam, és egyéb bajom nincs, szerintem nem gyulladás.

2009. jan. 20. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!