Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi történhet, ha úgy ájulok...

Mi történhet, ha úgy ájulok el, hogy egyedül vagyok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor egyedül fogsz magadhz térni...


De miért ájulnál egyáltalán el?

2010. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Valaki rádtalál és megerőszakol.
2010. dec. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
hát az rossz lesz, én egyszer pont egy lefelé tartó lépcsősor előtt ájultam el, ha még egyet léptem volna, már nem élnék... Isten megmentett
2010. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Ha túllépsz 1 bizonyos időtartamot károsodhat az agyad.

Ezért szokás minél hamarabb magáhoztéríteni az embert.

18/F

2010. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

:S

De ha pl itthon egyedül vagyok, és tudom, hogy senki nem jön még több órán keresztül ...

és azért ájulnék el, mert mostanság elég szédülős vagyok, fája fejem, minden bajom van, múltkor is elájultam, csak akkor szerencsére apám is ottvolt, meg pár rokon...

2010. dec. 1. 21:52
 6/8 anonim ***** válasza:

21:47-es vagyok , 86%-os

amikor én érzem, hogy szédelgek, akkor gyorsan lefekszek, vagy leülök,iszok kávét, szóval ami feljebb viszi a vérnyomásom, valamikor kocka csoki is segít, nagyon rossz , tudom én, főleg buszon, vagy ha kint vagyok az utcán..

2010. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Mondhatjuk, hogy az ájulás (banális kollapszus) egy védekező magatartás a szervezet részéről. Ha valaki elájul (pl. leesik a vérnyomása), akkor általában vízszintes helyzetbe kerül, ami nagymértékben javítja az agyi keringést és így hamarosan magához fog térni. Az alapfokú elsőseg. tanfolyamon is azt tanítják, hogy vízszintesre fektetni, lábakat felpolcolni.

Ha esés közben nem töröd össze magad, valószínűleg károsodás nélkül átvészeled. Nyilván azért jobb lenne kideríteni, mi okozza.

2010. dec. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltunk már vérvételen, azt mondták, nincs semmi bajom ... meg hogy ebben a korban ájulósak az emberek. -.-" (14,5 vagyok.) Majd még megyünk valamilyen vizsgálatban, januárban, mert csak akkor kaptunk időpontot, aztán vagy kiderül valami, vagy nem ...
2010. dec. 2. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!