Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagy Wc-zés után véres volt a...

Nagy Wc-zés után véres volt a wc papír, meg egy kicsit a széklet is. Friss, halványpiros vér volt. A wc-zés fájt. A széklet nagy darab volt, és kemény. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Ha a székeltem kisebb, vagy nem ilyen kemény abszolút nem fáj a wc-zés és nem véres a wc papír. Akkor minden rendben.

Vérvételen 3 hónapja voltam, nem mutatott ki semmit, hogy vmi gyulladás lenne a szervezetemben.


2010. dec. 7. 11:26
1 2
 1/12 anonim válasza:
Aranyér?
2010. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lehet:(
2010. dec. 7. 11:32
 3/12 anonim ***** válasza:
Klasszikus aranyér, de még nem vészes állapotban. Érdemes aranyér elleni kenőccsel kenni, hogy később se legyen súlyosabb a helyzet.
2010. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fordulj orvoshoz. Aranyérnél sokkal neccesebb dolog is lehet! :(

Persze az is elképzeéhető, hogy csak a "terméked" volt ööö... nagyobb a kelleténél és hámsérülést szenvedtél, de jobb az elővigyázatosság.

Ha előfordul a napokban, akkor mindenképp menj szervizbe!

2010. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Jav.: orvoshoz, ne szervizbe! :)
2010. dec. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Szerintem ne aggódj! A piros vér azt jelenti, hogy a végbélből származik, mert ha a beleidből vagy az emésztőrendszered fentebbi szakaszáról jönne, akkor már alvadt lenne és feketés, nem pedig piros. A kemény széklet miatt akár az erőlködéstől is elpattanhatott egy kisebb ér, ami beszínezte e módon a székletedet. Természetesen az aranyér is szóba jöhet, de ennyiből még arra sem lehetne pontosan következtetni.

Táplálkozz egészségesen, akkor a székleted is egészséges lesz, és nem lesznek ilyen problémáid! ;)

(Ha nagyon sűrűn ismétlődne, akkor azért nézesd meg egy orvossal, az a biztos! De szerintem ő is hasonlókat fog mondani)

2010. dec. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a választ. Mindenkit felpontoztam:)


Mivel lehetne lazítani a székletet?


Ezentúl figyelem, aztán ha előfordul még, akkor megyek dokihoz.

2010. dec. 7. 12:02
 8/12 anonim ***** válasza:
sztem eccerűen csak nemelég laza a székleted és felsérti a járatodat. igyél több vizet és rostosabb ételeket. reggelente egy joghurt is segíthet h lazább legyen a székleted.
2010. dec. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Most megfigyelem, és igyekszem több rostot enni.
2010. dec. 7. 16:36
 10/12 anonim ***** válasza:

pl Hunyadi János gyógyvízzel

patikában, és nagyobb ABC-kben kapható

0,75 liter kb 300 Ft

napi 1 dl igyál, a második héten már észre fogod venni, hogy a székleted megpuhult

Jó sós, de nem olyan vészes!

2010. dec. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!