Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szedhetek úgy vasat, ha nem...

Szedhetek úgy vasat, ha nem írták fel?

Figyelt kérdés
Mostanában mindig fáradt vagyok, kimerült, sápadt, rossz a közérzetem, gyengének érzem magam. Szeretnék vasat szedni, azzal árthatok magamnak? Vérvételre nem megyek!
2010. dec. 7. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Szedjél Supradyn F vitamint, abban mindenféle finomság megtalálható, még a vas is.Az feldob. Rajtam is mindig ez segít. Már 1 hét után érzed jótékony hatását. Orvos ajánlotta.
2010. dec. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vas+C pezsgőtablettát vettem, nekem használt. Recept nélkül kapsz.
2010. dec. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha elkezd menni a hasad, akkor túladagoltad. Akkor hagyd abba!

[link]

[link]


szúrj egy almába reggel 10 szöget, 5 cm-eset. Este húzd ki, szúrd másikba, a vasas almát edd meg. Ez régi, bevált módszer

2010. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ujjad hegyét szúrja meg, tűvel, egy csepp vért vesz.
2010. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia, hát én szedtem pár napig, de aztán abbahagytam, mert olvastam, hogy ha a széklet fekete, akkor túl lett adagolva, szóval, abba kellett hagynom, mert a felesleg oda távozott.
2010. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, de hülyeség. Ha nem az a baj és magas lesz a véredben a vas huzamosabb ideig, az tönkreteszi a MÁJAD. Ugyanis itt halmozódik fel a felesleges vas.


De egyébként igazad van, minek is az a vérvétel. Még a végén esetleg kiderül, hogy tényleg mi a bajod és talán rendesen kezelnének.


Még nyilván fiatal vagy és el se hiszed, hogy nap mint nap hasonló életfelfogású emberek kerülnek be hozzánk, többségük menthetetlen állapotban az intenzív osztályra. Ami ugyanis nem okoz súlyos tünetet, az biztosan nem is fontos. Pl. évek óta elhanyagolt cukorbetegség (épp tegnap halt meg miatta egy 50 év körüli ffi - legalább 160 kilós volt és már nem tudtuk újraéleszteni), 3 napja zajló infarktus, ami gyomorbántalmakat okozott csupán és 42 évesen belehalt egy fiatal anyuka, mert nem foglalkozott vele (rutinvizsgálatból kiderült volna, ha orvoshoz megy és nem várja meg, míg egyre rosszabbul lesz, otthon összeesik és a kamasz fia szeme láttára éleszti újra a mentő - majd az utolsó emléke róla a fiának az, hogy nálunk fekszik az anyja és mindenhonnan csövek lógnak ki belőle).

Bocsesz, kicsit elkalandoztam, de ilyen a legtöbb ember felfogása, ezellen nem sokat tehetünk... Természetesen a másik oldal is él, amikor "elnéznek" valamit, vagy nem tudják időben diagnosztizálni, esetleg a távoli időpont miatt az embernek elmegy az egésztől a "kedve".


Csak azt nem értem, hogy ami ellen tehetünk, azt miért nem tesszük meg. Akkor ugyanis elkerülhetnénk egy csomó kellemetlenséget, amitől csak magunkat kíméljük meg. Annyiszor elmondjuk mi is, hogy nem más kedvéért kell bevenni a gyógyszert meg kivizsgáltatni magát az embernek, hanem saját magáért...

De mindenki maga dönti el mit tesz és mit nem saját magáért... Ha te úgy gondolod, hogy nem érdemelsz meg egy vérvételt, ami senki másnak nem érdeke csak NEKED, akkor az a te döntésed, amiért később senki mást nem hibáztathatsz és nem vonhatsz felelősségre.


Én nem javasolnám neked, hogy támpont nélkül magadtól vasat szedj, mert az az én felelősségem is lenne, ha ezt mondanám. Ellenben javasolhatom, hogy egyél vasban és vitaminban gazdag ételeket, mozogj, és igyál sok folyadékot, mert legtöbbször ez a kis odafigyelés is segíteni szokott (bár igaz, ezért tenni is kell valamit és valóban kényelmesebb beszedni pár szem gyógyszert, mint elmenni futni egyet és odafigyelni).

Sok vasat tartalmaznak pl. piros gyümölcsök, brokkoli, spenót, padlizsán... Utána tudsz nézni akár a neten is, hogy mik még.


Jó egészséget kívánok!

2010. dec. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és igen, tudom, hogy fontos az egészség meg ha elmennék, attól bajom nem lenne, de már így is annyiféle orvoshoz járok és mostanában rengeteget kell tanulnom, semmire nem marad időm, ezért nem akarok még pluszba egy vérvételt. Múltkor is teljesen feleslegesen küldött el az orvos, csak mert anyám kitalálta, hogy én beteg vagyok, és nálam a tű=rosszullét, ájulás, hányás, ezért ha csak lehet, kerülöm.
2010. dec. 7. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!