Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mivel jár egy vesedaganat?

Mivel jár egy vesedaganat?

Figyelt kérdés
szeretnék értelmes válaszokat kapni, ha lehet olyanoktól, akik esetleg átestek rajta vagy látták. édesanyám beteg, tudni szeretném mire számíthatok.
2010. dec. 23. 16:48
 1/7 anonim válasza:

Szia nagyon sajnálom ami anyukáddal történik.


Nem tudom milyen stádiumban van a daganat.Első ami történik hogy megoperálják kiveszik a daganatot amit elküldenek szövettani vizsgálatra.Kb 7-10 nap alatt van eredmény.Ha a szövettan rosszindulatú daganatot diagnosztizál akkor az urológus aki megoperálja édesanyádat felveszi a kapcsolatot egy onkológussal.Az onkológus átnéz minden papírt (zárójelentések,véreredmény,szövettan) és csak ezután tudja eldönteni hogy sugár vagy kemoterápiát kapjon anyukád.Sugárkezelés az országban 4 helyen van:Budapest,Szombathely,Győr és Kaposvár.A kemoterápiát a helyi kórházban végzik infúzió beadásával.

De ezt megelőzően el kell hogy végezzenek egy belgyógyászati vizsgálatot (de csak akkor ha a daganat rosszindulatú) ahol meg tudják nézni hogy nem e áttétes a daganat.Gondolom azt tudod hogy ha áttétes a daganat akkor nagyon nagy a baj mert az áttéteket nem tudják gyógyítani.

Remélem tudtam segíteni ha esetleg van még kérdésed kérdezz nyugodtan én a nagymamámmal már 2-szer átéltem és éppen most a nagypapámmal akinek december 24.-én jött meg a szövettani hogy rosszindulatú húgyhólyag tumora van...:(

2010. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítettél ezzel is.

és lelkileg mennyire viselte meg a nagymamádat? gondolom a kitartás is sokat számit.és téged?

nagyon nehéz volt?

2010. dec. 29. 20:46
 3/7 anonim válasza:

Igazán nincs mit örülök hogy kiírhattam magamból.

A nagymamám amikor megtudta a melldaganatot először kiborult de összeszorította az öklét és azt mondta igenis le fogom győzni.És legyőzte.10 éve tünetmentes.(ő sugarat kapott 30 alkalommal Szombathelyen)

A nagypapám majd most tudja meg hogy kemo vagy sugárkezelést kap.Annyit mondott az doktor aki megoperálta hogy az akarat hogy igenis meg akar gyógyulni az már fél egészség,mert ha feladja akkor sajnos nincs mit tenni

2011. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Lelkileg természetesen megviseli az embert én 4 hét alatt lefogytam 18 kilót,enni és aludni nem tudtam csak cigi a kávé és az energiaital volt bennem.DE.Ezt nem szabad látnia édesanyádnak.Nagyon erősnek és kitartónak kell lenned! Hosszú játszma lesz de úgy mint anyukádnak neked is túl kell élned
2011. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Még azt megkérdezném hogy hová valósiak vagytok???
2011. jan. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi, ez sokat jelent.

somogy megyeiek vagyunk, kaposvár.

2011. jan. 6. 12:31
 7/7 anonim válasza:
Na akkor nektek legalább helyben van a kórház ha esetleg sugár kezelésre kerül a sor.Kérdezz csak nyugodtan ha valami még érdekel!!
2011. jan. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!