Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Le lehet győzni a tériszonyt?...

Le lehet győzni a tériszonyt? Lépcsőzős munkám van, és l-2 éve észrevettem, hogy 4. emelet után nem merek kimenni a körfolyosóra. Nagyon kellemetlen, félek a munkámban is akadály lesz. Még titkolom.

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen nem sikerült legyőzni, de a megszokás hozzásegített ahhoz, hogy enyhüljön a tériszony.

Én pl. már a második emeleti körfolyosókon féltem. Ma már lazán megyek-és nem a fal mellett:)))

2010. dec. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
27%
Akarat kérdése!
2010. dec. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia! Én nagyon tériszonyos vagyok kicsi korom óta. Tesiórán is mindig sírtam a gerendán :((.

De most voltam októberben a Less Nándor túrán a barátommal, és felmentem vele a Suba-lyukhoz. Pedig az elég meredek! (nekem)

Szerintem valamennyire le lehet győzni. Pl. lovaglás közben soha nem féltem, pedig egy paci elég magas tud lenni :))

Úgyhogy csak hajrá!

2010. dec. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen iszonyokat valami korábbi trauma váltja ki. Amire már nem is emlékszünk, de a tudatalattinkban benne.

Ha sikerül rájönnöd, hogy mi okozhatta ezt, akkor már fel tudod dolgozni az akkor ért eseményeket és elmúlhat a tériszonyt.

Én is tériszonyos voltam. Amikor első emeleti lakást, negyedik emeletire cseréltem el, nem mertem az erkélyre kimenni. Majd lassan megszoktam. De új helyeken féltem, szédültem és rosszul voltam. Attól is rosszul voltam, ha mást láttam a magasban. Sőt álmaimban is időnként megjelentek ilyen képek és érzések.

Lehet, hogy egy kisgyerekkori ijedtség az oka. Nekem az volt.

2010. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Te hány éves vagy?
2010. dec. 27. 09:32
 6/9 anonim ***** válasza:
45
2010. dec. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én 50 vagyok. Egyszer fiatal -kb 20 éves koromban láttam amint egy 2 év körüli kisgyerek kiesik a lakótelepi lakás 4. emeletének erkélyéről. Azonnal meghalt. Szörnyű volt, a fejére esett, és összecsúszott a gerince. Az orvos mesélte, aki megállapitotta a halált. Én azt hittem játék baba röpül ki az erkélyről. Borzasztó élmény, de nem hiszem, hogy ez okozná a tériszonyt, mert csak l-2 éve kezdődött.
2010. dec. 27. 13:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy két évvel korábban is szükséges volt körfolyósora kimenned?

De azért érdemes volna egy rutin orvosi vizsgálatot, vérkép és vérnyomás ellenőrzést tartani, hátha annak is köze van a tériszonyhoz.

2010. dec. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sikerült-e lelkileg feldolgozni azt a traumát, ami akkor ért? Mert lehet, hogy valami más ok miatt, most fejti ki a hatását.

Remélem, hamarosan sikerül ettől a kellemetlen állapottól megszabadulnod.

2010. dec. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!