Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A meleg vízben fürdés le,...

A meleg vízben fürdés le, vagy fel viszi a vérnyomást?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Leginkább fel! A melegben tágulnak az erek!
2011. jan. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
FEl! Mivel viszonylag fiatal vagyok nem értettem miért szédülök, a melegvizes fürdő után. Alapban is magas a vérnyomásom, mint utólag kiderült, úgy hogy egy forró vizes fürdő nekem kész öngyilkosság!
2011. jan. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
LE! A hideg viznek van frissito, elenkito hatasa.
2011. jan. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Melegben kitágulnak az erek, ugyanaz a vérmennyiség nagyobb térben oszlik el, ezért leesik a vérnyomás.

Az lehet, hogy hosszú meleg fürdő után a "hidegtől" összeszűkült erekben jobban felmegy a vérnyomás, mint amilyen a fürdés előtt volt.

2011. jan. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Utolsónak van igaza. Melegben a hajszálerek kitágulnak, így nő a szervezet hőleadása, viszont azonos mennyiségű vér nagyobb térfogaton oszlik el, tehát csökkenni fog a vérnyomás. Ha a vérnyomás túl alacsony az agy nem kap elég vért, tehát az ember megszédül, vagy elájul.

Ha az embernek magas a vérnyomása annak az elsődleges tünete nem a szédülés, hanem az igen erős tarkótájéki szorító fájdalom.

2011. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Próbáld ki: vegyél egy igazán forró fürdőt, szinte tuti hogy majdnem belealszol. A hidegfürdővel ezt kétlem. A meleg leviszi a vérnyomást.
2011. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!