Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozza a magas vérnyomást?

Mi okozza a magas vérnyomást?

Figyelt kérdés
Sokat fáj a fejem,szemüvegem is van.Nem rég mértük a vérnyomásom ami magas 130/70.Mi okozza? Kávét is iszok,napi egyet,a Nescafé 3in1. Kell aggódnom? Emiatt fáj a fejem is? Lehet ennek következménye? 21éves vagyok.
2009. febr. 1. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
130/70 nem számít magas vérnyomásnak. Nem valószínű, hogy emiatt fáj a fejed.
2009. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

A 130/70 az nem magas vérnyomás, szerencsére. A fejfájást kismillió dolog okozhatja, ezt így nem lehet megmondani, nálad micsoda.

A magas vérnyomást egyébként szintén számtalan dolog előidézheti, vesebetegségtől az érrendszeri betegségekig.

Akkor kezdj aggódni, ha a napi átlag 140/90 fölé megy, és nem csak izgalmi helyzetben (orvosnál általában magasabb).

2009. febr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Huh a magas vérnyomást sok tényező okozhatja. A napi 1 kávé biztosan nem. a fejfájás lehet a magas vérnyomástól. volt-e a családban magas vérnyomásos? Egyébként az értéked alapján még nem beszélünk definíció szerűen magas vérnyomásról,. Def szerint a magas vérnyomás 140/90 Hgmm és a felett.

A magas vérnyomásra a hajlam öröklődik.

2009. febr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az ha magas vernyomas akkor az enyem kicsi a 170/110 es azt mondtak a doktorok h jo vernyomas mert magas (190cm) vagyok es testsuly (105kg) normalis mert a magassogomhoz kell egy ekkora vernyomas menj el a szem orvoshoz mert lehet h a szemuveg gyenge vagy tul eros
2009. febr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A szemüveg egy éve sincs hogy készült.Pár hete a vérnyomásom 123/ valamennyi volt.Csak azért irtam hogy "magas" mert tesóm,anyum is azt mondta egyből hogy ez magas:O Én nem igazán értek hozzá,azért kérdeztem itt meg.De köszönöm a válaszokat,azt hiszem megkaptam rá a helyes választ:)
2009. febr. 1. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!