Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » "FERRITIN"- LABOR eredményemen...

"FERRITIN"- LABOR eredményemen a normál érték háromszorosa. Mit tudtok róla? Mi lehet ez? Mivel korrigálható?

Figyelt kérdés
Sülyedés 48. Cukor 6.2, gamma gt 125,. triglicerid 4,l., a többi jó.
2011. jan. 18. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Ez a vas. Valamiért túlteng benned a vas. kérdezz rá a háziorvosodtól! Esetleg hemokromatózis okozhatja, de az nem olyan gyakori azért.

2011. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát ráolvastam, és remélem nem az lesz! Egy hónapja hasmenésem volt. Mindenféle gyógyszert szedtem, lehet, hogy azok is bezavartak. Most a gerincemre kapok naponta infuziót. Gyomor tükrözés egy kis hurutot mutatott ki. Azóta van hasmenésem. Most széklet minta eredményre várunk.
2011. jan. 18. 20:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Sorjában a ferritin egy vasraktározó fehérje, a szervezet vasraktárainak telítettségét jelzi. Mivel neked 3x-a a megengedettnek ezért vastúlterhelés /haemochromatosis, transzfúziók/, fertőzések /különösen ferritinben gazdag szervek, pl. a máj vagy a lép érintettsége esetén/ májparenchyma-károsodás /májsejtekből való fokozott felszabadulás miatt, malignus betegség miatt lehetséges.


Cukrod kicsit magasabb, triglicerid enyhén emelkedett, sülyedés enyhén emelekdett.


Természetesen csak az összes ismert leleteid alapján lehet diagnózist felállítani amit a háziorvosod fog gondolom megtenni én most csak leírtam ez mire utalhat.


Lehet máj, hasnyálmirigy irányába kellene vizsgálódni, de ezt az összes leleted, panaszod birtokában kell megmondani. Kerüld addig is az alkoholt, fekete teát, magas vastartalmú élelmiszereket, zsíros ételeket mert ezek károsítják az amúgy is beteg májadat.

2011. jan. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. jan. 20. 12:46
 5/7 anonim válasza:
Szia! Azóta kiderült mi volt a baj? Jól vagy? Nekem is magas, duplája mint a normális. Viszont minden más stimmel. Egy véradáson voltam két hónapja. Most megyek megint, aztán meglátom hogy ettől valóban helyre fog e jönni.
2020. júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, rá pár évre kiderült, hogy sulyos laktóz érzékeny vagyok. Mióta tudom, semmi baj, jók a leletek, és kb 6 éve kerülöm a laktózt. Néha beleszaladok, de ki lehet birni. :)
2020. júl. 13. 10:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! A laktóz érzékenység miatt voltak valami tüneteid? Nekem is magas lett a ferritinem, a foszfát meg alacsony, enyhe IR, a többi jó, megyek majd orvoshoz, de csak februárban :(
jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!