Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet ez? (milyen)...

Mitől lehet ez? (milyen) Orvoshoz kell forduljak ezzel a problémával? Egyáltalán érdemes orvoshoz menni az én esetemben?

Figyelt kérdés
Amikor lépek, a bal vádlimban néha-néha olyan érzésem van,mintha lenne benne egy hosszú drót,és mozogna. Nem fájdalmas, még csak nem is kellemetlen,inkább ilyen bizsergő érzésnek írnám le. Mitől lehet ez?
2011. febr. 2. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt alul a bokád fölött érzed?
2011. febr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ott is, de főleg oldalt,ahol az izomcsoport található. Mintha az izmok közt húzódna egy drót.
2011. febr. 2. 23:35
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
A zsigereket érzed benne, ilyenkor általában magnéziumhiány áll a háttérben, esetleg káliumhiány.
2011. febr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 23:51, ez a "hallgattál volna, bölcs maradtál volna" tipikus esete. Tudom, hogy nagy divat itt rögtön mindenre beírni, hogy magnéziumhiány. Az a baj, hogy szemmel láthatóan fogalmad sincs, mit jelent a "zsiger" szó. Milyen zsigerek vannak egy vádliban?


Azért kérdeztem az előbb, mert az Achilles-ín gyulladására gyanakodtam, annak lehet hasonló tünete, de ha oldalt is érződik, akkor másról van szó. (Izomcsoport több is van.)

2011. febr. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Megpróbálom pontosabban leírni, hátha úgy jobban tudtok segíteni. Tehát,amikor lépek ezt a fura érzést főleg az alsó lábszár külső oldalán érzem. Főleg az izmokban,de csak itt a külső részen, a csonttól 3-4 cm távolságra. Csináltam egy képet,ahol bejöltem,hol érzem pontosan. Előre is köszönöm!

[link]

2011. febr. 3. 20:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem annyira a vádli, inkább a szárkapcsi izom, esetleg a lábszárfeszítő izom. Ha csak ritkán és nem zavaróan jön elő, én nem tulajdonítanék neki nagyobb jelentőséget. Lehet tényleg valami nyomelemhiány, lehet folyadékhiány, lehet ortopédiai oka is. Próbáld meg ilyenkor megmasszírozni, lehetőleg alulról felfelé.
2011. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,s elnézést,ha tévesen vádlinak neveztem...

Kb. naponta 3-4szer fordul elő,de van olyan is,amikor egy hétig nem jön elő.

2011. febr. 3. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!