Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kb. egy hete fordul elő, hogy...

Kb. egy hete fordul elő, hogy többször komolyabban megszédülök, az alábbiak fényében van valami ötletetek, mitől lehet? Vagy mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Régebben (még tini koromban) gyakran fordult elő ilyesmi, tipikus: felállok, elszédülök, várok kicsit, vagy elmúlik, vagy nem. Párszor előfordult, hogy el is ájultam, de már legalább 10 (de inkább több) éve nem.

Most babát tervezünk, ezért elkezdtem jobban odafigyelni a táplálkozásomra, és vitaminokat is szedek (vas, C vitamin, folsav, MagneB6). Az elmúlt egy hétben mégis jelentkezik ez a szédülés, tegnap már megint megtörtént, hogy felálláskor annyira megszédültem, hogy éreztem, ha nem ülök vissza, elájulok, mert nem múlik magától. Persze a vérnyomásom, vércukrom még mindig lehet alacsony, csak furcsának tartom, hogy ez ennyi ideig nem okozott problémát, és épp most, hogy már vitaminokat is szedek (jellemzően olyanokat is, amik szédülés ellen hatékonyak lehetnek) jelentkezik újra.

(terhesség a babaprojekt ellenére kizárva, mert időben megjött, mennyiségileg és minőségileg is a szokásos, a hőm is leesett ezzel egy időben)


2011. febr. 4. 20:52
 1/4 anonim válasza:

Szerintem vérnyomás, akár a vitaminok szedése ellenére is!Már jó régóta szokott nekem is ilyesmi előfordulni, bár nem ilyen durván.

Esetleg nyak csigolya panasz okozhat még ilyen tüneteket...

2011. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát elmégy a dokidhoz és méretsz vércukrot, ha az ok, akkor labor
2011. febr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ájulásnak nevezik azt a rövid ideig tartó múló eszméletvesztést, ami az agy, több mint8 mp-ig tartó vérellátási zavara miatt következik be.

A vérnyomásnak legalább 50 Hgmm alá kell csökkennie ahhoz, hogy az agyi vérkeringést befolyásolja.

Ilyen hirtelen vérnyomásesést okozhat:

- szívbetegség - szívritmuszavar

- gyógyszerek - vérnyomáscsökkentők

- hirtelen felegyenesedés - orthostatikus hipotonia

- nyaki ér túlérzékenysége - szoros gallér, ingnyak

- ér kitágulása - vér térfogat csökkenés

- agyi erek betegségei

- alacsony vércukorszint

2011. febr. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 6. 03:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!