Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől reped szét a hónaljamban...

Mitől reped szét a hónaljamban a bőröm?

Figyelt kérdés
Vrös-barnás viszkető foltok jelentek meg rajta, minden nap mosakodom és csípi a víz.
2011. febr. 8. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Dezodort használsz?

Amúgy jelentkezz be bőrgyógyászhoz!

2011. febr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van, a dezodortól! Nekem is volt, valószínűleg tartalmaz alumíniumot a dezodorod, és allergiás reakciót váltott ki. Használj másik deot, nézd meg, hogy ne tartalmazzon alumíniumot. Kevés ilyen van, nem is jut eszembe egy se. Én úgy oldottam meg, hogy férfi deot használtam, míg helyrejött. Adidas kék, és általában az Adidas férfi deoiban nincs alumínium. Úgy rémlik, az Old Spice-ban sincs. Fújsz magadra parfümöt, elnyomja a férfi deo illatát, de pl. a narancssárga Adidasnak nincs is brutálisan pasi deo illata. Annyit még, hogy viszont az alumínium nélküli deok kevésbé hatékonyak, 3x minimum kellett kenegetnem magam a munkahelyen, mert éreztem, hogy nem szívesen lennék a közelemben...
2011. febr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17:36 annyit még, hogy gyorsítja a gyógyulást - legalább is nekem bejött - ha zsíros, kék tégelyes Nivea krémmel kened, utána behintőporozod éjszakára.
2011. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem gombás lettél.
2011. febr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok és kozmetikus.

Valóban lehet deotól és gombától is, mindkettő esélyes , de ezt csak egy orvos tudná megmondani hogy ténylegesen mitől van.

Bár itt már keveredtem vitába emiatt a krém miatt...de azért elmondom, hogy ne használd (semmi hatóanyag, tele van glicerinnel, paraffinel, viaszt képez a bőrön, semmit nem enged beszívódni, úgy hogy feleslegesen kensz/szórsz rá bármit), főleg ne úgy, hogy azt sem tudod mi bajod.

A hintőpor meg szárít.


Nem értem miért olyan bonyolult egy ilyen mérvű dolognál elmenni orvoshoz, sok helyen este 7-ig van rendelés (és nem pesti vagyok), munka után is tudsz menni és akkor nem idegen, nem orvosok találgatásait hallanád, hanem a pontos diagnózist.

2011. febr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem tegyél egy próbát Canesten krémmel vagy más gombaölővel. ha gomba, akkor már 6-8 óra után, de fél nap után biztos, hogy látnod kell a javulást.

én jártam már így sajna, tapasztalatból tudom.

2011. febr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj bőrgyógyászhoz, az sztk-ban ingyenes és nem kell beutaló. Ő meg tudja állapítani, hogy allergia vagy inkább valamilyen fertőzés okozza és ennek megfelelően ír gyógyszert/kezelést. Ne halogasd, mert a kirepedezett bőröd még jól be is fertőződhet és akkor már csillagokat fogsz látni a fájdalomtól.
2011. febr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A bőrgyógyász szerint nem gomba, hanem ekcéma, egy belgyógyász szerint belső gyulladás okozhatja, úgyhogy mehetek tüdőszűrésre és nőgyógyászati kivizsgálásra.
2011. febr. 12. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!