Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mibe hal bele, aki sokáig...

Mibe hal bele, aki sokáig egyáltalán nem alszik?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam már, hogy a teljes alvásmegvonás egy idő után halálhoz vezet. De konkrétan mi okozza ezt, mi történik ilyenkor?
2011. febr. 10. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Idegrendszerben működési zavar keletkezik. Nem képződnének újabb szinapszisok, neurotranszmitterek, a vegetatív idegrendszer diszfunkcionálisan kezdene működni, felbomlana a homeosztázis. Elég összetett folyamat. Elvileg egy idő után beindul egyfajta vészreakció a szervezetben, vagyis ha nincs zavaró környezet spontán elaludna az ember még akár állva is.
2011. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló válaszából igaziból nem sokat értettem, de igaza lehet. :D Am szerintem végelgyengülésbe.
2011. febr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon érdekelne. Pár évvel ezelőtt hónapokig csak 1-2 órát aludtam, fél évig bírtam, azóta szédülök, zsibbadok, sokáig vibrált a látásom, remegtem, és egyéb huncutságok. Úgyhogy nem jó kísérletezni, nekem elhiheted, mondjuk én sem önszántamból nem aludtam. Gondolom mivel alvás közben regenerálódik az idegrendszer, ez nem történik meg, és az idegrendszer felelős az izmok és a szív megfelelő működéséért, így könnyen leállhat a szív. Amúgy nekem is abban a kritikus időszakban megcsappant az izomtömegem.
2011. febr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A neten is csak annyit találtam, hogy állatkísérletekkel igazolták, hogy a tartós alvásmegvonás halálhoz is vezethet. Sőt, nem csak a mennyiségi, de a minőségi alvásmegvonás is súlyos következményekkel jár. Egy kísérlet során patkányokat minden REM fázis kezdetén felébresztettek. Így bár az állatok megkapták a szükséges alvásmennyiséget, egy alvási fázis kimaradt. Eleinte enyhe, majd egyre súlyosabb kialvatlanság jeleit mutatták, később azonban a teljes alvásmegvonásnál tapasztaltakhoz hasonlóan elpusztultak. Embereknél kínzásként is alkalmazzák az alvásmegvonást állítólag.
2011. febr. 11. 14:16
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Egyszerű válasz: a stressztől (az alváshiány stresszt okoz a szervezetnek).

2. Hosszabb válasz: Az orvostudomány is szeretné tudni, de valójában még nem tudjuk, miért életfontosságú az alvás. Egyes fajoknál elég napi 1-2 óra - fogalmunk sincs, miért. Azt sem tudjuk, miért nem elég csak "nyugiban" regenerálódni, miért kell az eszméletünket is elveszíteni és kikapcsolni a külvilágot szinte teljesen). Elméletek persze vannak jócskán (és a legtöbbjükben van sok igazság), de tuti válasz még nincs. Nobel-díjas kérdés (merthogy aki választ tud adni rá, az Nobel díjat fog kapni) :)

2011. febr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mibe hal bele, aki sokáig egyáltalán nem alszik?

Alvatlanságba.

2011. ápr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!