Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux- szerű betegség okozhat...

Reflux- szerű betegség okozhat hosszan tartó hasmenést?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 11:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem. Semmi köze hozzá.
2011. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Jellemző tünetek

A savas reflux jellegzetes tünete a gyomorégés. Van akinél a reflux gyomorszáj-táji fájdalmat, esetleg émelygést, savas büfögést okoz, olykor a sav feljön a torokba, szájba, savas, keserű szájízt okozva. Sokaknál a tünetek nem egyértelműek, más betegségre emlékeztetnek. Így okozhat rekedtséget, éjszakai-reggeli krónikus köhögést, szorító mellkasi fájdalmat. Sok olyan beteg jelentkezik a háziorvosnál, aki mellkasi fájdalmat panaszol, de az EKG és az egyéb kardiológiai vizsgálatok negatívak. Nem ritkán az orvost is, a beteget is megnyugtatja, hogy nem fenyeget az infarktus veszélye, és nem folytatják a vizsgálatokat, ezért csak jóval később derül ki: reflux okozza a tüneteket.

Miota van hasmasod?Többször visszatérő?Mert akkor érdemes megnézetni.Az orvos szokott székletmintát elküldeni megnézetni,de több mod is van kideriteni h mi a baj,akár tükrözések,persze ha nem sorozatos akkor ez nem kell.

1,lehet csak elkaptál valami virut vagygymorrontás

2,nem vagy kicsit stresszes?mert az is okozhatja.

3,probálj ki egy probiotikumot,hátha csak a védekezőképewsségeiddel van gond,ez helyrehozza ha valami nincs rendben a bélrendszeredben(védekező képességed 70%-a ott van.)

2011. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm . Hetek óta tart. Volt gyomor tükrözésem, negativ. Széklet doboz: nyomokban zsir cseppek, sarjadzó gomba. Jövőhéten bél CT. Már nagyon unom. Szorit a torkom, és most ez a hasmenés!
2011. febr. 13. 11:54
 4/18 anonim ***** válasza:
Fúúú az nem jó!Nekem is vettek már mintát meg voltam anno ükrözésen is,de hála nem volt baj.Sajnso a végbéltükrözés az ami a leghatásosabban kimutatja ha valami gond van.Nekem sem ártana amugy,mert visszatértő gondom ez.Nekem azért csinálak gyomortökröt mert rá akarták fogni h idegeskedés én meg mondtam h állok elébe nézzék csak meg h a gyomrommal nics semmi gond,és igazam lett.Amúgy antibiot adott a dokit és nem tudott kikezelni hogy már csak a tükrözés jöhet szóba?Még annyit hogy probálj ki egy 30 szemes bonolactot,hátha segít.
2011. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szia!

A reflux betegség maga nem okozhat ilyen tüneteket, esetleg a stressz! Vagy valamilyen baktérium.

Én ugyanezzel küzdök most sajnos, elkaptam ezt a hasmenéses járványt decemberben,és azóta hetente visszajön a hasmenéses dolog. Most fertőzés ellen szedek gyógyszert,ha nem javul sajnos tükrözés lesz a vége,amin már anno voltam,de elég kellemetlen az biztos..

Nem lehet,hogy amiatt idegeskedsz,hogy nem múlik el a hasmenés? Mert nálam sajnos ez van...és ez okozza azt a körforgást,amiből rettentő nehéz kikeveredni...hasfájás miatt stressz,aztán meg stressz miatt hasfájás....

2011. febr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát érdekes, hogy pont most találtad meg e régi kérdést. Ma hajtatok, és holnap lesz a bél CT-m. Ez lett a vége. A hasmenés nem mult el, most talán kiderül, mi okozza. A reflux nem igazolódott be. Még mindig gyomor szoritásom is van. Ha érdekel, majd tájékoztatlak mi lett az eredmény.
2011. febr. 20. 13:37
 7/18 anonim ***** válasza:

Bél CT?

Nekem tükrözést mondtak,hogy az kell,ha nem javulok...

Mindenképp írd meg majd,kíváncsi vagyok rá...akár e-mailben is...

2011. febr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Bocs ma láttam meg az üzenetedet. 9 órára megyek, tegnap készitettek elő, és éjszaka. Majd irok. szia.
2011. febr. 21. 07:14
 9/18 anonim ***** válasza:
Szorítok érted...bár ha jól gondolom,akkor már túl vagy rajta...
2011. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na tényleg túl vagyok. Mi érdekel?
2011. febr. 21. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!