Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a baj? Nehezen székelek.

Mi lehet a baj? Nehezen székelek.

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy mikor wc-zek, akkor nehezen jön ki a székletem. Még akkor is, ha az teljesen normális méretű, nem vastag. Még székeléskor is összeszűkül a végbelem és furán hangzik, de nem akarja kiengedni a székletet. Mikor jönne ki, akkor is egy önkéntelen visszarángással visszahúzódik. Persze aztán nagy nehezen kijön. Amikor meg vastagabb a székletem és jön, akkor fáj és feszít. Belső aranyérre tippelek, de elég fura. :S Meg mostanában egy piros ér is megjelenik a szememben.

Valakinek volt már ilyen, vagy ehhez hasonló érzése? Mert aranyérnél általában viszketést, kisebb égő érzést szoktak érezni. Nekem nem feltétlen ilyen.


2011. febr. 15. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a tünet inkább a záróizom görcsére utal. Ajánlok egy remek proctológust, Dr. Bánfalvi Péter, megtalálod a neten. Még tanácsokat is találsz, de jobb egy vizsgálat.
2011. febr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Rostdús táplálkozás,és megfelelő folyadékmennyiség(lehetőleg víz legyen) segíthet.Nekem pont ez volt a problémám,ami neked.És nem belső aranyér volt.Megfelelő étrenddel javíthatsz rajta!Erőlködni nem szabad! Ehhez hasonló oldalakat találsz még!


[link]


Remélem segítettem!

2011. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajna nem segít a sok rost és sok folyadék...mert nagyon figyelek erre már 1 éve. Eszek zabot, lenmagot, sok gyümölcsöt, zöldséget, teljes kiőrlésű gabonákat, sokat iszok (szinte csak vizet és teát)....de ugyanúgy rossz. De valami csak nyom ott lett és valamiért csak fáj a székelés, meg miért jön ki nehezen még a kisebb széklet is? Szinte ki kell préselni.
2011. febr. 17. 08:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Hidd el nekem amit leírtam.
2011. febr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!