Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Érint valakit az AVM (arterio-...

Érint valakit az AVM (arterio-vénás malformatio) nevű betegség? 28 éves vagyok és a koponya MR felvetette ennek a lehetőségét. Hova forduljak? Múthető, kezelhető?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Műthető, kezelhető, többféleképpen.


Vizsgálatokat kell végezni, hogy tisztázzák, pontosan mi a helyzet. Ez alapján meg lehet becsülni, hogy vannak-e kockázatai. Ha veszélyes, akkor felmerül a műtét lehetősége. A műtéteknek is van kockázatuk, ezért mérlegelni kell, hogy az eset elég súlyos-e ahhoz, hogy indokoljon egy műtétet. Mindezeket a szempontokat meg kell beszélni majd az orvosokkal és okosan el kell dönteni.


Ha az MR felvetette az AVM lehetőségét, akkor nyilván tovább is utaltak a megfelelő vizsgálatokra, illetve vissza kell menni a háziorvoshoz és ő utal tovább.

2011. febr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már kaptam időpontot március elejére, csak azért aggódom, hogy ha vérzés keletkezik, akár végzetes is lehet, legalábbis internetes oldalakat böngészve ezt a következtetést vontam le.Sajnos már vannak tünetek, egyensúlyzavar, szédülés, fejfájás, ezért stresszelem magam...Köszönöm a válaszod.
2011. febr. 17. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:

"Sajnos már vannak tünetek, egyensúlyzavar, szédülés, fejfájás, ezért stresszelem magam..."


Nem "sajnos", hiszen tünetek nélkül nem fedezték volna fel. Ha észrevétlenül marad, az sokkal veszélyesebb.


Fölösleges az aggodalom: ha ez tényleg egy komolyabb AVM, akkor évente 1-2% esély van a vérzésre kezelés nélkül. Rövidesen kezelésbe veszik a betegséget, és onnantól biztonságban leszel. A lényeg, hogy minél előbb megkezdődjön valamilyen kezelés.

2011. febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Totati válasza:

Szia!


Tóth Attila vagyok, én megúsztam egy AVM-et agyvérzést követően. Hívj fel a 06 30 214 14 80- as számon, egyszerűbb lesz, mert nagyon hosszú sztori, a lényeg hogy van megoldás, csak nem értem ha felmerült az AVM lehetősége akkor miért nem csináltak azonnal valamit.

Totati

2011. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Totati válasza:

Még annyit írok azért, hogy az itt válaszolókhoz hasonló mellébeszészélést hallgattam végig éveken át. Kaptam egy agyvérzést egyből elhitték amiket mondtam a dokiknak. Ja igem kb. 20 éven át voltam kisebb-nagyobb rohamaim, csak akkor még nem hívták annak, egy azaz egy háziorvos (igazából semmi köze hozzá, nem szakterülete) mondott hasznos dolgokat, csak addigr annyira szkeptikus voltam a sorozatos lepattintások miatt, hogy hagytam a francba a dolgot. Mire CT, meg MR közelébe kerültem addigra a vérzett terület helyét meg nagyságát vizsgálták, "természetesen" nem tudtak sem okot, sem megoldást. Ez 2005 budapest.

Ezzel szemben Pécsen Dóczi, Hudák prof. urak kb. fél óra alatt ! DSA röntgennel kiderítettek mindent, egy hónap múlva már túl voltam az embolizáción is. Csak az maradt amit az agyvérzés okozott, ami nem lenne, ha nem azt mondták volna:

-vérnyomás ingadozás

-sportoljak

-igyak kávét

-ne igyak kávét

-stb.

2011. márc. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Sziasztok!


Leírom az én tapasztalataimat.

2015 decemberével kezdődött. Addig makk egészséges voltam, viszont az az este hosszú időre megváltoztatta az életemet.

Azon az estén az M3-as bevezető Shell kútján megálltam tankolni. Hatalmas szerencsém volt... Ki sem szálltam a kocsiból, éppen telefonáltam. Majd 20 perc kiesett... Mint később kiderült egy epilepsziás rohamom volt (nagy roham). Soha előtte még a jele sem volt ilyesminek.

A kutasok hívtak mentőt, akik a Bajcsy kórházba vittek. Hál istennek az ügyeletes orvos a CT-n egyből felismerte azt, hogy egy AVM-em van a jobb halánték lebenyben. (a CT asszisztens nem látta...)


3 nap ebben a kórházban (gyógyszer, infúzió, stb) majd elmesélték mik a kockázatok és az OITI-be irányítottak. Újabb hatalmas szerencsém volt, ugyanis Szikora tanár úrhoz kerültem.


Kockázatok:

- agyvérzés, elég nagy kockázattal

- újabb rohamok

- erős fejfájás


4 verziója van a megoldásra annak, akinél AVM-et diagnosztizálnak:

- hagyja és él vele, lesz ami lesz alapon

- sugárzásos megoldás (1 besugárzás, 2-3 év míg elhal az AVM)

- éren belüli műtét

- nyílt koponya műtét...


Ezek után egy DSA vizsgálat következett. Ez nem valami kellemes dolog, főként pszichésen nem....

Közben az AVM-el:

- nem vezethetsz (legalábbis nem célszerű)

- ihatsz kávét

- nem sportolhatsz intenzíven (már ha félsz a következményektől)


Egyébként élheted az életed. (egy kis parával az agyvérzés lehetősége miatt)


Nekem 2 verziót javasoltak a DSA után, a kockázatokat figyelemebe véve: sugárzás vagy nyílt koponya műtét.

A doki biztatására az utóbbi mellett döntöttem... és nem bántam meg.


Ma voltam a kontroll DSA-n. És vége, eltűnt, sikeres volt a műtét.


Ezúton is köszönöm az OITI összes dokijának, nővérének és beteghordójának!


Ha valakinek bármi kérdése lenne, emailen elér.

2016. máj. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 GiaZsu45 válasza:
Szeretnék információkat a nyílt műtéttel kapcsolatban.
2019. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!