Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tüdőröntgen - nagy a baj? Aki...

Tüdőröntgen - nagy a baj? Aki ért hozzá, kérem, segítsen megfejteni!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Október végén voltam tüdőszűrésen, teljesen negatív volt a lelet. Most, egy tüdőgyull.gyanú miatt készült röntgen lelet szerint: "...a bal basison csökkent transparentia látható, a bal csúcson D I-II között sekély benyomódás, melyet valószínűleg strumagöb okozhat...". A háziorvos beutalókat adott laborra és pajzsmirigy uh-ra, de csak a teljes gyógyulásom után mehetek. Addig megőrülök! Rákérdeztem, de azt válaszolta, hogy a leletek nélkül nem akar ijesztgetni. Na, erre bepánikoltam, keresgéltem a neten, de nem sokra jutottam.

Valaki akad itt, akinek van róla fogalma, hogy mi lehet az oka egy ilyen gyors elváltozásnak?


2011. febr. 25. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyit segítek a válaszommal, de tudomásom szerint a struma az, ami olyan, mint a toka (csak nem háj), és pajzsmirigy rendellenesség okozza. Van rejtett struma is.
2011. febr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy nem halálos vagy nagy a baj! Szerintem megnyugodhatsz!
2011. febr. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat. Igen, eddig én is úgy tudtam, hogy a struma az a jól látható, tokaszerű dudor az ember nyakán :=), de nekem se tokám, se dudorom, ellenben a rtg szerint van egy benyomódás a tüdőmön, ami októberben még nem volt ott :=(

Sokat nézegettem a netet, találtam róla mindenfélét, de a legtöbbet vagy nem értettem, vagy valaki a saját, konkrét elváltozására kért orvosi tanácsot, ami persze nem is hasonlított az én esetemre.

2011. febr. 25. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!