Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik ilyen halláskárosodás?

Létezik ilyen halláskárosodás?

Figyelt kérdés

Ha az utca másik végén ugat egy kutya, vagy ha a szobám ajtaja előtt suttognak, azt tökéletesen hallom, de pl. az osztályban amikor a padtársam mond valamit, kétszer-háromszor vissza kell kérdeznem néha, hogy mit mondott. Ilyenkor nem tudom, hogy tényleg nagyon halkan beszél, vagy rossz-e a hallásom. A sulis hallásvizsgálat szerint tökéletes a hallásom. Mp4-et természetesen hallgatok, de nem üvölt a fülemben, viszont naponta kb másfél órát hévezek, ami elég hangos.


Szerintetek ez megörténhet?


2011. márc. 5. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, de ez nem a hallásod miatt van, hanem amiatt, hogy zajos környezetböl nem tudod rendesen kiválogatni azt, ami fónots lenne. (Egyébként ez föként olyankonál van, akiknek kimondottan jó a hallása, semmi károsodása sincs.)
2011. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én is így vok...elmentem fülésztere, ott megvizsgált a doki ilyen cuccal, ami nagyon halkan pittseg, és meg kellett mondanom, melyik fülemben hallom...egyet sem rontottam el.

ki is mosta a fülemet.

sztem az o.társaid érthetetlenül suttognak/beszéghibásat...de ha biztos akarsz lenni abban, h jól hallasz, menj el dokihoz, nem fájdalmas a vizsgálat, és kb. 10 perc csak.

2011. márc. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A magas és a mély hangokat is eltérően értékeljük illetve az egyéb zajhatások is bezavarhatnak a hallásba vagy a hallott szöveg megértésébe/felfogásába.
2011. márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek :)

kedves 2.: a suliban már volt ilyen vizsgálatom.

2011. márc. 6. 06:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!