Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van valami tippetek, hogy mi...

Van valami tippetek, hogy mi lehet a bajom? Érszűkület, vagy mi a fene?

Figyelt kérdés

Kb. már 10-15 éve van az, hogy hetente 1-2-szer előjön egy olyan fájdalom a combtőtől egészen a bokáig mintha 1000 tűvel szúrkálnának. Este jön ki rajta, főleg strapásabb napok után. De van amikor olyankor "támad" mikor egész nap csak pihentem. Nem izomláz, azt tudom milyen érzés. Ez nem olyan.

Hideg , meleg beborogatásra enyhül, melegítő zselé felkenésekor is, ill. a pihenés is jót tesz, de sokszor csak fájdalomcsillapító tabletta hatására enyhül. Sokszor úgy fáj, hogy hányingerem lesz a fájdalomtól.


2011. márc. 10. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Érszükület:az artéria keresztmetszete beszűkül vagy akár el is záródhat,ennek következtében a végtag keringése romlik vagy teljesen leáll.Hajlamosító tényező a cukorbetegség.Tünetei:járásnál erős végtagfájdalom,hűvős végtag,a bőr színe kezdetben fehér,később pirosas-kékes,végső stádiumban akár fekete,bőr elvékonyodik,ha sebek,fekélyek alakulnak ki melyek nehezen vagy egyátalán nem gyógyulnak.Kezelés:artériás értorna,értágitó gyógyszerek,műtét(érprotézis,by-pass,végtagcsonkolás).
2011. márc. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Most fogok ebből vizsgázni csak azért írtam le,ennek ezek a tünetei.
2011. márc. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!