Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megfázás vagy influenza?

Megfázás vagy influenza?

Figyelt kérdés

Elkaptam vagy összeszedtem valahonnan. Eleinte csak a torkom kapart, utána elöntött a takony is. De annyira, hogy már három éjjel nem alszok, közben így kell dolgoznom. Kb. tíz percenként kell orrot fújnom, éjjel kibírtam úgy hogy másfél óránként mikor elszenderettem volna, felébredtem mert már nem kaptam levegőt.

Hiába csepegtetem a Nasivint, csak dől a trutyi.

Ez most simán nátha ( bár ilyen agresszív náthával még nem találkoztam ) vagy influenza?


2011. márc. 14. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt csak vérvétellel lehet kimutatni. A közönséges megfázást is vírus okozza, és ugyanazok a tünetei, mint az influenzának.
2011. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs magas láz és végtagfájdalom, akkor inkább nátha. Az, hogy torokfájással indít, és pár nap után megindul az orrod tipikusan a nátha tünete.
2011. márc. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A végtagjaim mintha súlyok húznák. Még enni is alig bírtam ( kitüsszögtem a kaját )

Csavarja az orrom, és könnyezik a szemem.

Lázat nem mértem, nincsen lázmérő. ( kifogyott az elem belőle )

2011. márc. 14. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Lázmérés pedig nem lenne rossz. (Azért kábé csak érzed)

Ez alapján lehet influenza is, de igazából a tünetekben és a kezelésben sincs nagy különbség a két betegség között: pihenés, sok folyadék, ha indokolt, akkor lázcsillapítás. Ja, és türelem.

Ha nem lesz jobb, akkor hívd az ügyeletet, de ha nem vagy éppen halálodon, úgysem jönnek ki.

2011. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha esetleg influenza, és dolgozok vele ( reggelig meló van )

akkor lehet szövődménye ennek?


Most iszom a neocitránt, és vettem be fejfájásra gyógyszert, meg az orromat csepegtetem.

2011. márc. 14. 16:54
 6/6 A kérdező kommentje:
Halálomon nem vagyok. ( csak félig ) :-D
2011. márc. 14. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!