Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Székletűrítést lehet beállítat...

Székletűrítést lehet beállítatni a szervezetünkkel?

Figyelt kérdés
Ha egyszer el kell menni akkor el kell. Nem tudom , hogy hogyan tudnám beállítatni hogy reggel kelljen csak egész nap.
2011. márc. 23. 20:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, de nem egyszerű feladat és hosszú folyamat is. Egyfajta rendszeres étkezéshez kellenne hozzászoktatnia magát. Régen a gyerekeket is így "állították" be. Hallottam olyat is, hogy valaki reggel csak azért ivott meg egy pohár kávét, hogy utána fél órán belül el tudjon menni vécére, így szoktatta meg a szervezetét a reggeli ürítéshez. Utána már ment kávé nélkül is.

Nekem például egyáltalán nem kell csörgőóra, mivel az ébresztés a szervezetem dolga évtizedek óta. És ráadásul halál pontos. Persze ha a rendszeres étkezéstől jelentősen eltérek akár 1-2 napot is, már borul a dolog. Aztán jó pár nap kell hozzá, hogy újra visszaálljon.

Én reggelire eszek viszonylag sokat, aztán délre normál főtt étel, és mennyiség (levest mindenféleképpen eszek, minden nap, folyadékot nem iszom étkezés közben), vacsorára 1-2 zsemlés szendvicsféle.

Én biztos vagyok benne, hogy egy RENDSZERES étkezés kialakításával viszonylag rövid időn belül beáll ez a dolog.

2011. márc. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!