Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet az oka a köhögési...

Mi lehet az oka a köhögési rohamaimnak?

Figyelt kérdés
Már évek óta tart, általában tél végén, kora tavasszal szokott lenni, de máskor is előfordult már. mindig zárt termekben, és a lehető legrosszabb helyzetben (valaki előadást tart, vagy feszült vagyok, mert számonkérés lesz). Tudtommal nem vagyok allergiás semmire, de ez elviselhetetlen, mert nagyon csiklandozza valami belülről a torkomat, és ha egyszer elkezdek köhögni, nem tudom abbahagyni, nem múlik el a csiklandozás. Ilyenkor úgy érzem megfulladok, folyik a könnyem, nem kapok levegőt. Ha iszok, vagy összeszorított ököllel visszatartom, akkor egy idő után javul a helyzet. Sokszor már éjjel is kezdődik:((
2011. márc. 27. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szedsz valamilyen gyógyszert rendszeresen? Vérnyomásra,

esetleg szívre? Nekem a gyógyszerek okoznak ilyet.

2011. márc. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
semmilyen gyógyszert nem szedek és nem cigizek:(
2011. márc. 28. 10:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Refluxbetegség (gyomorsav visszacsorgása a nyelőcsőbe) okozhat borzasztó makacs ingerköhögést. Nem kötelező, hogy a reflux egyéb tüneteit is észleld szubjektíve (mint pl. gyomorégés, fájdalom), jelentkezhet "szóló köhögéssel" is a probléma. Természetesen nem mondhatom biztosra, hogy ez a probléma, mindenesetre a reflux elég gyakori oka a makacs, száraz ingerköhögésnek.
2011. márc. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is van, sőt volt aki mesélte, ilyentől lehet akár komolyabb bajod, megpattan egy ér, vagy eltörik egy borda, amíg így fuldoklik az ember!
2011. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen, még nekem is szokott ilyen előfordulni, leggyakrabban olyankor mikor épp egy hűlésből gyógyulok. és szerintem a tavasz kapcsolódhat egy ki nem kezelt hűléshez.
2011. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!