Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sűrűn fáj a fejem, főleg...

Sűrűn fáj a fejem, főleg jobboldalt a halántékom felé. Mi lehet az oka és mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha sűrűn fáj a fejed, ne bagatellizáld el, hiszen súlyos probléma is állhat a hátterében. Lehet, hogy romlik a szemed, lehet, hogy nem ettél rendesen, és lezuhant a vércukor szinted,lehet, hogy az időjárás változásra vagy érzékenyebb. A vérnyomás ingadozása is szerepet kaphat a fejfájásban. Az esetek többségében pedig a feszült életvitel,a megfelelni vágyás is okozhat fejgörcsöket. Segíthet a B-komplex vitamin,illetve a calcium és magnézium szedése, mely jó hatással van az idegrendszerre. Bizonyos ételek is hajlamosítanak a fejfájásra, mint a csoki, a mogyoró, a füstölt hús, a sajt, a vörösbor, a natrium-glutamátot tartalmazó ételek.

Az éhezés

A székrekedés

Az oxigénhiány

A kialvatlanság

Az erős fény

A nyaki izmok merevsége

A menstruáció közeli időszak

A lelki élet zavarai, szorongás, feszültség, stressz, kimerültség. Ezek mind-mind okozhatnak fejfájást.

2011. ápr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Dohányzol? Szedsz antibébi tablettát? Mert ezeknek érösszehúzó hatásuk van, és ettől is fájhat a fejed.

2011. ápr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

lehet hogy a szemmel lesz összefüggés, mert mostanában már nem hordom a szemüveget, és ún. látástréninget csinálok. viszont nem romlik hanem javul a látásom....... úgy is lehet vkinek fejfájása ha javul a látása? (bár a jobb szemem tompalátó és a tompalátó szem nehezebben javul)


és bocsi, nemírtam oda, 18/F :)

2011. ápr. 2. 09:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem hord a szemüveged, és figyeld meg, hogy akkor is fáj-e a fejed?
2011. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!