Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az agyamra megy a szomszéd...

Az agyamra megy a szomszéd vakondriasztója, hogy lehet kötelenzi, hogy szerelje le?

Figyelt kérdés

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan lehetne együtt működni nem akaró szomszédomat kötelezni arra, hogy kapcsolja ki a szobám felé néző udvarán működtetett 2 vakondriasztóját? A nap 24 órájában működteti őket, az ablakomtól 8 méterre. Két magas, éles, rövid sípoló hangot adnak ki, mint mikor végez a mosással a mosogatógép, mindezt félpercenként, egész nap. Ha nyitva van valamelyik feléjük néző ablak, jóformán az egész házban hallani, a szobámban este pedig még zárt ablakon át is. Már attól félek mi lesz, ha nyáron nyitva lesz az ablak a hőség miatt. Egyszerűen az agyamra megy már, hogy félpercenként van ez a sípoló hang, egész nap. A szomszád nemrég költözött ide, nem sepciális kertje van, tulipánkertészet, vagy ilyesmi, amit nagyon védeni kéne, mindössze egy sima családi ház udvara ez, nem értem miért kell ilyen helyre ilyen komoly cucc. Már szóltam neki, megkértem, hogy ne járassa mindig, legalább estére kapcsolja ki, de igazából nem is figyelt oda mikor mondtam neki, hanem egyszerűen elment a dolgára. Pedig nem voltam udvariatlan. Örülök neki hát nagyon, hogy ide költöztek.


Ha valaki tudna javasolni valami megoldást, amivel lehetne őket kötelezni a vakondriasztó leszerelésére, vagy állandó működtetésének a megtiltására, szívesen venném. Az olyan megoldásokat, mint: dugjam be a fülem, vagy csapjak zajt én is, egyenlőre kerüljük. Tudni szeretném van-e rendelet vagy valamilyen jogi kötelezés arra, hogy ne lehessen a risztó mindig bekapcsolva. Egyébként jól megverném aki engedélyezte, hogy ezeket lakóövezetben lehessen használni. Nem volt normális az biztos. Direkt azért költöztünk ide, ahol lakunk, mert ez egy konszolodált, csöndes hely, erre tessék. Aki kitalálta ezt a cuccot, meg engedélyezte, bezáratnám egy szobába, ahol egész nap ezt a sípolást kéne hallgatniuk. Nem normálisak az ilyet engedélyező emberek az biztos. A termékveszé­lyességet ellenőrző hivatal, nem jut eszembe a neve, az is vizsgál mindent, minden szir-szar gyerekjátékot, stb., még a k.kát is, de erre meg kiadják az engedélyt. Hát van eszük mondtahom.


2011. ápr. 9. 00:16
 1/3 Raffi ***** válasza:
52%

Én a te helyedben átmásznák éjszaka a kerítésen és elrontanám.Sőt amilyen pipa lennék, még a tulipánjait is kifektetném a lépcsőjére. Sőt fognák két kutyát és átraknám a kerítésén. Ha valaki ennyire bunkó az megérdemli. Nem beszélve arról, hogy ez zavarja a madarakat, a kutyákat is. Ha más megoldásra gondolsz, akkor úgy tudom, hogy a jegyzőtől kell kérni védelmet? és ha ennek ellenére is kint van a riasztó, akkor feljelentheted.

Minden részvétem a tiéd,az éjszakai hangok miatt én is kiborulok.

2011. ápr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%
jegyzőhöz elmész és kérsz birtokvédelmet, a tértivevényes hivatalos levélre majd reagál
2011. ápr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
Egy idő után úgy tudom elköltöznek a vakondok.
2011. ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!