Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan kaphatok el hányás-hasm...

Hogyan kaphatok el hányás-hasmenéses fertőzést?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
bemész az orvosi rendelőbe,ülsz ott pár órát..ha így sem sikerül nyalogasd meg az egyik fertőzött beteget:D
2011. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézz a tükörbe!
2011. ápr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem el akarom kapni, az már megtörtént.

Arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan kaphattam el?

2011. ápr. 17. 11:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor figyelj a megfogalmazásra, mert különösen vasárnap gyakori, hogy egy iskolaundoritiszes diák ilyen kérdéseket tesz fel.


Akárhogy. Lehet, hogy nem mostál kezet, lehet, hogy az ételre került, amit megettél valahol.

2011. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hányás-hasmenéses fertőzést ételmérgezéssel lehet elkapni, ami ha huzamosabb ideig tart halált is okozhat, mert nem marad meg semmi benned és rövid idő alatt kiszáradsz. Megelőzhető ha betartasz bizonyos higiéniai szabályokat, pontosabban ha otthonodban odafigyelsz egy két dologra, de persze elkapható könnyedén éttermekben is. A főtt ételt 5 celsius alatt illetve 63 celsius fok felett tartod, E intervallumban a bacteriumok rohamosan szaporodnak. Tehát ha a hűtőből kiveszel egy ételt azt alaposan forrald fel.63 fok felett elpusztulnak a baktériumok. ( én ezért nem szeretem a mikrót, mert sokszor nem egyenletesen forró az étel) A főtt ételt nem ajánlatos 2-3 napnál hoszabb ideig tárolni. A hűtőben tárolt ételeket MINDIG csomagold be FOLPACKBA, és a hűttőt néha ki kell ferőtleníteni. Ezenkívűl, fontos hogy a nyers húsokat "aprítására" legyen egy külön csak arra célra használd vágódeszkád. Az éttermekben ez mindig piros színű vágódeszka!!! Főzés előtt és közben gyakran moss kezet és még sorolhatnám, de talán elunnád! Remélem hasznos volt!
2011. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!