Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kedves skizofréniában vagy...

Kedves skizofréniában vagy skizofréniform pszichózisban szenvedő honfitársak! Volt-e érzelmi elszegényedés tünetetek a betegség alatt és ha igen, meddig tartott?

Figyelt kérdés
Ugyanis én 6 hónapja kerültem be a kórházba és Skizofreniform pszichózist állapítottak meg nálam. Na most azóta semmilyen érzelmi reakcióra nem vagyok képes. Nem tudok szerelmes lenni, nem tud tetszeni akár tárgy, legyen az bármi, ami a tulajdonomban van, vagy akár egy személy, illetve egy lány. Nincs akaraterőm, nem tudok boldogságot érezni. Tehát Tisztelt betegek, nektek volt érzelmi elsivárosodásotok? És ha volt, azóta meggyógyultatok belőle? Mennyi idő alatt? Köszönöm előre is a válaszokat!
2011. ápr. 20. 19:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az sajnos számomra nem derül ki milyen nemű vagy ,de én szívesen válaszolok.

Először is az írásod nagyon is intelligens, érzelmileg " normális" emberre utal. A gyógyszerek, az orvosok " bedumálása", hogy te milyen beteg vagy, nagyrészt rontja a magadról kialakított elképzelésedet.

Nem magamtól mondom ezt.Én egy 37 Nő vagyok, tizennégy éve szendvedek a betegségben, de igazából testi és lelki problémáim vezettek idáig.

Gondold meg jól, mit szeretnél elérni az életben, ne cigizz, ne drogozz, ne igyál, ez a három legfontosabb.

Legyél pozitív, és ne foglalkozz többet a betegségeddel, mint ami. Tudom, ezt neehéz mondani, én szintén egy időben rengeteget foglalkoztam vele, mert akkor ott szükséges volt.

Nekem valóban voltak érzelmi elszegényedés- tüneteim, de én nálad valószinű sokkal terheltebb környezetből érkeztem. Amit tudnod kell ,hogy bármit is jelent nálad a " érzelmi vakság", nem tehetsz róla. Örökölted, kaptad, nevezd akárhogy.

Ezért ha tíz év múlva egy szebb életet akarsz ,kezdj bele most!

olvass sokat, épits emberi kapcsolatokat, dolgozz, keress pénzt.

Én most jutottam el oda, 37 évesen, hogy tudok szeretni, és szerelmes lenni, és ez szinte " gyógyít". Nagyon féltem mindentől, ami testiség, illetve kötöttség, köszönhetően a rossz nevelésnek. ennyit rólam.

Kívánom neked, hogy " javulj meg" a betegségből, és legyél boldog. Hidd el, ha akarod, bevonzod, azokat a dolgokat, embereket, amik jót tesznek neked.

Csak ne cigizz, ne drogozz, ne igyál.

Üdv.

M.

2011. máj. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!