Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan állhatnék le az önhányt...

Hogyan állhatnék le az önhánytatással, hashajtózással? 16/f

Figyelt kérdés

Elég kövér vagyok (178/77 kg) ezért még ősszel elkezdtem diétázni. Olyan szeptember környékén. Szó szerint koplaltam napi 2-300 kalóriát ettem. Ezt pár napig, és utánna ettem délben és egy kicsit délután. Ezután rámtört a farkasétvágy. Egyszer 10 perc alatt megettem 9-10 francia krémest. Hogy ne jöjjenek ráma kilók ráittam 1 liter vizet és kihánytam. Aztán hashajtókra is rászoktam (dulcolax) és vízhajtókat is szedtem (furon). Ezek a falásos epizódok hetente kétszer törtek rám. Mostanság egyre gyakrabban. A zsebpénzem is mirelitsütire megy el.


Hogyanm tudnám megtörni ezt az ördögi kört? Mostanság naponta csak egyszer hánytatom magam.. De a hashajtót szedem és vízhajtót is,. Mi a megoldás? Segítsetek!!!!


2011. ápr. 27. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen bulímiás vagy sajnos. Mindenképpen fel kell keresned egy szakembert! Egyébként a 178 cm/77 kg fiúnak tökéletes, egyáltalán nem vagy kövér. Csak a betegséged miatt látod magad annak.
2011. ápr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Őszintén elkéne mondanod anyukádnak és egy orvosnak. Gondolom nem szeretnél meghalni. Vannak ilyen súllyú csajok akiket szeretnek, biztatnak otthon esetleg a partner és van önbizalmuk, azok nem jutnak el eddig. Ez az önbizalomhiány miatt van. Kérj segítséget.
2011. ápr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"kedves" előző! Nem azt kértem h. címkézz fel hanem hogy segíts!


Másnak nem mondanám el mert iszonyúan szégyellem magam. Na mindegy úgyse értheted meg...

2011. ápr. 27. 18:05
 4/8 tetris ***** válasza:
Talán az lehet a falásrohamok oka, hogy a nagy diétázással kijött a szervezetedből minden vitamin, minden ásványi anyag. Ezekkel a farkasétvágyas rohamokkal jelez a szervezeted, hogy hiányzik valami. Azt már biztos belátod te magad is, hogy a napi 2-300 kalória ijesztően kevés. Ez nem tudja pótolni a hiányzó létfontosságú anyagokat. Bármennyire hízlal is, mégis szükség van szénhidrátokra is a szervezetednek. És a fehérjebevitel is fontos. Egy kis multivitamin biztos nem fog ártani. Nem tudom mibe kerül, de nagyon hirdetik a Centrum tablettákat. Ártani biztos nem fog!!!
2011. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jah, bocs, ha senkinek nem mondanád el, akkor csináld csak!

Erről pszichomókus nélkül baromi nehéz leszokni, és a szüleidnek is illene tudnia róla.

Előbb-utóbb úgyis rájönnek, szóval mindegy.


De nem kéne "leugatni" azt, aki segíteni próbál!

2011. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne itt sajnáltasd magad. Az a megoldás hogy fogod magad, és segítséget kérsz, vagy pedig saját magad rájössz h baromság amit csinálsz.
2011. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tetris ***** válasza:

A többiekkel teljes mértékben egyetértek. Hidd el, a testmagasságodhoz képest a súlyod tökéletes, nem kellene fogynod!

Ha mégis nagyon daginak látod magad, akkor az egy mentális betegségre utaló jel. Ebben az esetben pedig - akár tetszik, akár nem - pszichiáterhez kellene fordulnod! Ez nem jelenti azt, hogy bolond vagy, hanem csak azt, hogy egy testképzavarod van. Ez pedig orvosolható a megfelelő szakemberrel. Nem is igazán értem, hogy mi van ebben szégyellnivaló. Hidd el, az az orvos számtalan ilyen problémával küzdő embert látott már, és nem fog kiakadni semmin. Nyugodtan elmondhatod a leltitkosabb érzéseidet is, mivel orvosi esküt tett arra, hogy mindent megőriz, nem fogja közzétenni bármit hall is tőled. Bízzál benne! Segíteni tud! Nincs miért szégyenkezned!

2011. ápr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyre lejjebb sűllyedsz akkor már nem tudnak segíteni. Most kell még elcsípni. Különben tökéletes a súllyod!!!!
2011. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!