Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Begyulladt a lábujjam és...

Begyulladt a lábujjam és holnap ballagok, nagyon sürgős?

Figyelt kérdés
Begyulladt a nagylábujjam, a köröm mellett, nagyon fáj, alig tudok rálépni és ha csak ülök akkor is fáj..:( Nincs itthon semmi gyulladáscsökkentő krém (pl tetran) csak asszem gyógyszer (cataflam) meg fertőtlenítő.. De ezek szerintem nem segítenek:S És holnap ballagok, órákig kell majd állnom hegyes orrú magassarkúban meg sétálni, biztos, hogy nem bírom ki, ma is alig bírtam hazajönni balettcipőben, meg most mezítláb vagyok itthon és alig bírok rálépni.. Van valami házi praktika vagy akármi, amivel holnapra megszüntethetem a fájdalmat??:( Nagyon fontos, köszi előre is
2011. ápr. 29. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:

hát ez szívás. holnap mindenképp vegyél be fájdalom csillapítót. ha van valami aloe verás krém azt kenhetsz rá.

ha sebes mindenképp mosd ki és fertőtlenítsd le.

2011. ápr. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha a köröm mellett gyulladt be, akkor valószínű benőtt a körmöd, próbálj meg erőt venni magadon, és kivágni!

Gyulladás lehúzására házilag paradicsomot szoktak használni. Elég undorító, de lehúzza a gyulladást. Vágj félbe egy paradicsomot, és szorítókötéssel hagyd a lábujjadon éjszaka, holnapra jobb lesz.

Ha azért még holnap is érzed, zúzzál be egy kis cataflamot, mert mire hazaérsz nagy valószínűséggel megint sajogni fog...

2011. ápr. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gennyes is? Mert ha igen akkor a következő módszer nagyon jó.( én csináltam amikor a nagylábujjamnál a köröm mellett gennyes volt,mert belevágtam a kisollóval)

Szóval lefekvésnél vágjál fel paradicsomot,és tedd a gyullad részre.A paradicsomot gézzel tekered rá,és hagyd egészen reggelig rajta.Reggelre a gyulladás,a gennyet valamennyire eltünteti,bár érdemes 2-3 napon keresztül csinálni..Nekem bevált.

2011. ápr. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs semmi ilyen krémem..:( holnap tudok venni tetrant, de egy délelőtt alatt nem fog elmúlni. Nagyon fáj:S szerinted a fertőtlenítés használ bármit is? nem sebes csak piros, a köröm sincs benőve, nem tudom mi baja
2011. ápr. 29. 00:18
 5/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem a körmöt és nem úgy tűnik, mintha be lenne nőve, de közvetlen a köröm mellett fáj. Nem gennyes, nem sebes, csak piros meg lüktet. Esetleg jegelés segít?
2011. ápr. 29. 00:19
 6/10 anonim ***** válasza:

:) A paradicsomot teljesen komolyan mondtuk, a jegelés semmit nem fog segíteni...

Más módszert nem igen ismerek


[link]

2011. ápr. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom:D Lefertőtlenítsem, vagy azt nem kell?
2011. ápr. 29. 00:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem így nem kell lefertőtleníteni, seb nélkül nincs értelme :)

Viszont ha nem múlik mindenképpen menj dokihoz, mert nekem is csak egy ilyen piros dudor volt a lábujjamon. Benőtt köröm volt... doki már az egész lábujjamat le akarta vágni XD

Aztán elküldtem a fenébe, hazamentem, kioperáltam azt a részt, és azóta teljesen rendbe jött ;)

2011. ápr. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, milyen volt a ballagás? :)
2011. máj. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Marhára fájt, alig bírtam állni a lábamon, de így visszaemlékezve egyáltalán nem csúfítja el az emléket, szóval mindegy is!:) De azért mezítláb mentem haza :D Szerencsére most már alig fáj, a tetran volt végül a csodaszer, pedig ballagás előtt rányomtam vagy fél tubus lidokainos krémet, de mint halottnak a csók..:(
2011. máj. 1. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!